Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konica Minolta C224e - Krzywy wydruk na grubym papierze

06 Sep 2016 09:34 2781 28
  • Level 9  
    Podczas wydruku na grubym papierze (300-350 gr/m2) wydruk jest "przekoszony" jak w załączniku. Na zwykłym papierze jest wszystko OK. Taka sama sytuacja jest z podajnika ręcznego i z szuflady. Otwierałem bok drukarki na różnych etapach wydruku i sytuacja wygląda w ten sposób, że papier przed fuzerem za pasem transferowym jest już przekrzywiony, na samym wyjściu z podajnika ręcznego jest jeszcze prosto, na 90% wygląda to na moment wejścia papieru pod tą rolkę gumową co dociska go do metalowego wałka. Wałek i rolka zostały przeczyszczone, wyglądają w porządku ale problem występuje nadal. Poradzi ktoś coś?
  • Level 9  
    Taka sama sytuacja przy obu orientacjach papieru.

• Level 36  
    Nie znam dobrze minolty ale wygląda to jakby kartka o coś zaczepiała i zostawała przytrzymana sprawdź dokładnie cały tor prowadzenia papieru.
    I jeszcze jedno do jakiej gramatury przystosowana jest ta maszyna ?
  • Level 23  
    Kolego, pracujesz na górnych granicach możliwości maszyny. Jej maks to 300 gsm z podajnika bocznego.
    Już kilka razy pisałem: oprócz gramatury jest jeszcze grubość i sztywność papieru. Poszukaj na stronach firm od papieru.
    Inne parametry ma papier typu satyna, inne kreda matowa, inne kreda błyszcząca i tym bardziej karton.
    Ale najważniejsze to, że jest to MASZYNA DO BIURA. Jeśli kupiłeś ja do poligrafii to źle zrobiłeś.
    Ustawiać można papiery biurowe, przy takich gramaturach ( piszesz że używasz 350 gsm) wszystko może mieć znaczenie a najbardziej użytkownik.
  • Level 9  
    Maszyna jest kupiona do biura nie do poligrafii - w biurze sporadycznie robimy dla pracowników wizytówki. Jej maks na podajniku bocznym to 300g/m2 i taki papier jest również mocno przekrzywiony. Dodam, że znajomy ma identyczną maszynę i na TYM SAMYM papierze nie ma takiego problemu.
  • Level 23  
    To reklamuj u sprzedawcy jeśli masz gwarancję.
    jeśli nie masz to zaproś jakiegoś profesjonalnego serwisanta i powinien ustalić przyczynę. To tylko maszyna. Czasem decyduje stopień zużycia.
  • Level 25  
    Kiedy jest wkładany papier do podajnika bocznego, na wyświetlaczu pojawia się okno ustawień rodzaju papieru. Wówczas należy zaznaczyć papier GRUBY 4/THICK 4, takie samo ustawienie należy zastosować z poziomu komputera w oknie systemowym zadania druku, w preferencjach drukowania, należy również dosunąć suwnice boczne ogranicznika papieru na tacy podającej. Czy tak właśnie jest konfigurowane urządzenie przed wykonaniem wydruków???
  • Level 9  
    @Bitels85: tak właśnie jest to robione choć jak wiesz nie wpływa to na sposób pobierania papieru.
  • Level 25  
    yankes_69 wrote:
    nie wpływa to na sposób pobierania papieru.

Jeśli tak uważasz, to pogratulować. Te ustawienia mają kluczowe znaczenie bo regulują parametry takie jak prędkość transportu nośnika i temperaturę utrwalania.

Jeśli grubość nośnika nie jest prawidłowo określona występują objawy dokładnie takie jak podajesz, stąd moje pytanie. Przecież wiesz, bo czytałeś instrukcję użytkownika :D . Z niej także wiesz, że @01_cezi ma świętą rację i gruby papier maks 300g/m2 można puszczać wyłącznie z podajnika bocznego, więc nic dziwnego, że z kasety przekrzywia.

Jeśli chodzi o przekrzywianie z podajnika bocznego i rzeczywiście na poborze kartka idzie prosto, to pozostaje rolka rejestracji, o której pisałeś, że była czyszczona. Może jednak coś na niej zalega?
  • Level 9  
    Bitels85 wrote:
    yankes_69 wrote:
    nie wpływa to na sposób pobierania papieru.

Jeśli tak uważasz, to pogratulować. Te ustawienia mają kluczowe znaczenie bo regulują parametry takie jak prędkość transportu nośnika i temperaturę utrwalania.

Wszystko się zgadza, papier jest tak samo pobierany tylko z inną prędkością idzie - dziękuję za gratulacje.
  • Level 23  
    a jak puścisz na SRA3?
    Wg mnie jest to do zrobienia ale trzeba poświęcić sporo czasu na rozebranie maszyny i sprawdzenie. Próbujemy pomóc a na razie wygląda to na wróżenie z fusów.
    Zaproś autoryzowany serwis. Zgłoś naprawę , przecież jeśli awaria nie zostanie usunięta nie płacisz.
    Ustal stawkę za naprawę i zdecyduj. Szkoda dalszego pisania.
  • Level 4  
    yankes_69 wrote:
    Podczas wydruku na grubym papierze (300-350 gr/m2) wydruk jest "przekoszony" jak w załączniku. Na zwykłym papierze jest wszystko OK. Taka sama sytuacja jest z podajnika ręcznego i z szuflady. Otwierałem bok drukarki na różnych etapach wydruku i sytuacja wygląda w ten sposób, że papier przed fuzerem za pasem transferowym jest już przekrzywiony, na samym wyjściu z podajnika ręcznego jest jeszcze prosto, na 90% wygląda to na moment wejścia papieru pod tą rolkę gumową co dociska go do metalowego wałka. Wałek i rolka zostały przeczyszczone, wyglądają w porządku ale problem występuje nadal. Poradzi ktoś coś?

Czy udało się rozwiązać problem? Mam dokładnie taką samą sytuację z Konica Minolta Bizhub C458.
  • Level 4  
    Ricoh_220 wrote:
    Nie wiem jak Konica ale w Ricoh często przyczyną jest pęknięta panewka przy rolce rejestracji.

To ważna uwaga, bo gdy przyjedzie serwis, to zasugeruję sprawdzenie.
    Dziękuję za pomoc, czekam również na inne pomocne.
  • Level 9  
    U mnie pomogła wymiana gumowych rolek bocznego podajnika.
  • Level 4  
    yankes_69 wrote:
    U mnie pomogła wymiana gumowych rolek bocznego podajnika.

Dziękuję.
  • Level 21  
    Zgadza się, że to nie jest maszyna do poligrafii ale kilka wizytówek na 300 gramach z podajnika powinna dać radę wydrukować dlatego w opisanej sytuacji mogę poradzić, żeby porządnie umyć rolkę rejestrującą.
  • Level 4  
    Łikam wrote:
    Zgadza się, że to nie jest maszyna do poligrafii ale kilka wizytówek na 300 gramach z podajnika powinna dać radę wydrukować dlatego w opisanej sytuacji mogę poradzić, żeby porządnie umyć rolkę rejestrującą.

Tak też przekażę serwisantowi. Dziękuję - dam znać, czy pomogło.
  • Level 4  
    Dzisiaj był serwisant i stwierdził, że to plastik, który utrzymuje kartkę na podajniku ręcznym jest zbyt luźny i trzeba będzie coś z tym zrobić.
    Ręce mi opadają, bo nawet jak się go przytrzyma na siłę, aby nie poruszył się podczas poboru kartki, to w dalszym ciągu wydruk jest "przekoszony".
    Powoli tracę cierpliwość, bo serwisant powiedział, że przy moim przebiegu nawet nie będzie dotykał rolki rejestrującej.
  • Level 21  
    Jaki przebieg?
    Rolkę rejestrującą czyści się przy każdej konserwacji.
    Jak serwisant nawet jej nie dotykał, to weź szmatkę i sam ją wyczyść. Jest na wierzchu.
    Najlepiej użyć izopropanolu, ale spokojnie da radę płyn do mycia szyb a nawet zwykła woda.
  • Level 4  
    Przebieg 15 tys. wydruków. Szczerze, to wolę nic samemu nie dotykać, bo nie chcę, żeby potem ktoś powiedział, że to moja wina.
  • Level 21  
    Jeżeli z podajnika papier DO KSERO (nie kreda itp.) o mniejszej gramaturze, np 220 idzie bez problemu to możliwe, że papier który stosujesz nie nadaje się, bo może jest zbyt sztywny. Próbuj inne papiery. 15 tys to praktycznie nowa maszyna.
  • Level 4  
    Papier, który stosuję to Mondi Color Copy 300 g/m2 satynowy, który jest mniej sztywny od innych wizytówkowych o tej samej gramaturze.
    Problem zaczyna się od okolo 200 g/m2. W danych urządzenia jest informacja, iż z kieszeni mogę używać do 256 g/m2, a podajnika ręcznego do 300 g/m2.
    Oczywiście nie używam duplex'u przy takiej gramaturze.
    Kupiłem na próbę Galeria Papieru Karton Ozdobny Gładki Biały 250 g/m2 i dokładnie tak samo się dzieje.
  • Level 22  
    Docisk rolki rejestracji nie jest równomierny i kartka wpada w szczelinę pomiędzy rolkami rejestracji - to musi być przyczyna mechaniczna. Masz gwarancję oczekuj naprawy na gwarancji. Naprawa wymaga głębszej ingerencji technika.

pozdr....
  • Level 4  
    Sytuacja wygląda obecnie tak, że właściciel serwisu obiecał wymienić cały rejestr - cokolwiek to znaczy. Czekam i dam znać, jaki jest efekt zmian.
  • Level 22  
    Jeśli tak to będzie dobrze. Rejestracja to dwie toczące się po sobie rolki które mają za zadanie wyrównanie położenia kartki przed nałożeniem treści wydruku i zsynchronizowanie treści wydruku do krawędzi natarcia kartki (brzegu kartki który jako pierwszy wychodzi z podajnika). Możliwe że uszkodzone są piasty którejś z rolek lub docisk na stronie której róg kartki jest najdalej od krawędzi treści wydruku. Jeśli mają taką możliwość to wymieniają w całości.
  • Level 4  
    Jest jeszcze jeden objaw i słychać to, jak drukuję np. 20 kartek (papier regularny). Co kilka sekund coś piszczy, tak jakby się jakaś rolka, jakieś łożysko zacierało i pracowało na sucho.
    Nie potrafię tego opisać. Piszczy jakby przez kilka obrotów i znów zaczyna za kilka sekund na chwilę i tak się to odbywa z regularną częstotliwością. Mam nadzieję, że to również ustanie.
  • Level 22  
    Czekaj na wymianę sekcji rejestracji - skuteczność ocenisz po wymianie