Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gorenje - woda w bębnie po poprzednim praniu

06 Wrz 2016 10:56 1038 3
  • Poziom 1  
    Witam. Mam problem z pralką. Otóż pralka pierze prawidłowo, myślę, że nie do końca dobrze zakończony jest cykl prania, gdyż wcześniej zawsze na wyświetlaczu był napis Ende a teraz mrugają tylko kontrolki, ale pranie jest wyprane i odwirowane. Problem polega na tym, że gdy schodzę na dół do pralki i chcę wstawić nowe pranie to w bębnie jest woda stara i brudna i strasznie śmierdzi... Nie mam pojęcia skąd ona tam się bierze? Co mogę w tej sytuacji zrobić??
  • Poziom 41  
    Czy po skończonym praniu wszystka woda jest odpompowana, - nie ma wody w bębnie?
  • Poziom 12  
    Woda w bębnie jest z poprzedniego prania. To, że pralka pokazuje, że cykl się zakończył, nie znaczy, że w bębnie nie ma wody. Jej tam NIE POWINNO być, ale może się zdarzyć, że jest, bo pompa nie wszystko wylała. Pompa wylewa przez ileś czasu, a potem się wyłącza. Widocznie coś utrudnia całkowite wylanie wody - większość wylewa, ale trochę zostaje. I ta resztka potem śmierdzi. Najczęstszym powodem zostawania wody jest brudny filtr.
    Sugerowałbym wyjęcie filtra i oczyszczenie go z tego, co w nim zostało. Będą to zapewne małe kłaczki z tkanin i trochę kamienia kotłowego. Usuń to wszystko i powinno działać dobrze. Tylko pamiętaj, żeby przed wyjęciem filtra przygotować nieco szmat do wytarcia podłogi, bo stojąca, pozostała woda wyleje się przez otwór filtra.
  • Poziom 31  
    W jaki sposób odpływ pralki podłączony jest do kanalizacji? Jeśli jest to taki syfon z zaworem zwrotnym to często jest on blokowany przez różne brudy i kłaczki z prania i może pozostawać trochę wody w bębnie.