Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podgrzewacz Siemens DE18100 - Nie grzeje wody

Dawid91X 06 Sep 2016 11:37 3651 4
Helukabel
 • #1
  Dawid91X
  Level 15  
  Witam. Posiadam podgrzewacz wody Siemens DE18100 i niestety przestał grzać wodę. Wszystkie trzy fazy są na wejściach sterownika grzałkami, ale z niego napięcie już nie jest podawane. Ciągle świeci się dioda oznaczająca przepływ nawet jeśli woda nie jest odkręcona.

  Podgrzewacz wygląda w środku tak
  Podgrzewacz Siemens DE18100 - Nie grzeje wody
 • Helukabel
 • #2
  Mirek99
  Level 22  
  Czy obecność napięć na zaciskach zespołu wodnego zmierzyłeś miernikiem i jakie mają wartości ? Jak doszło do awarii ? Może w skutek zakłócenia zasilania?
 • Helukabel
 • #3
  Dawid91X
  Level 15  
  Miernik pokazuje 0 V. Niestety nie wiem jak doszło do awarii, po prostu tak z dnia na dzień przestał grzać. Z tego co zobaczyłem to nie działa prawidłowo ciśnieniowy wyłącznik, ponieważ czy woda leci czy nie ciągle na jego wyjściach jest napięcie. Ale to nie ma związku z niegrzaniem wody, jedynie mogło się przyczynić do usterki.


  Podgrzewacz zaczął grzać. Prawdopodobnie styki przewodu do przepływomierza (zaznaczonego na czerwono) zaśniedziały. Mierzyłem czy jest podawane do niego napięcie i czy generuje jakiś sygnał i musiały się od sondy przeczyścić :D Jeszcze je ładnie zakonserwuję i powinno stabilnie działać.

  Podgrzewacz Siemens DE18100 - Nie grzeje wody

  Dioda "durchfluss" ciągle świeci, gaśnie gdy woda przepływa.
 • Helpful post
  #4
  Mirek99
  Level 22  
  Zaczniemy od początku
  Na początek sprawdz czy nie jest zapowietrzony podgrzewać . Wyłącz zasilanie podgrzewacza i odkręć zawór ciepłej wody .Powinna lecieć tylko woda -bez powietrza. Od razu sprawdzisz działanie zespołu wodnego .Gdy woda nie płynie zespół ma być wyłączony. Gdy płynie z odpowiednim przepływem jest załączony.
  Następnie:
  1. Pomiar napięcia zasilających ( 3 zaciski na zespole wodnym )- 3 fazy.
  2. Gdy nie ma poboru wody zespół wodny ma być wyłączony ( ma nie być napięcia
  na zaciskach wyjściowych które są podłączone z modułem sterującym.
  Tyle na początek.

  Dodano po 52 [sekundy]:

  No to dobrze.
 • #5
  Dawid91X
  Level 15  
  Jeszcze wymienię membranę w ciśnieniowym wyłączniku by było wszystko tip top, bo widzę, że są dostępne za 30zł. Dzięki za pomoc Mirek99