Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Udostępnienie drukarki i hasło użytkownika

tablica24 06 Wrz 2016 13:32 702 1
 • #1 06 Wrz 2016 13:32
  tablica24
  Poziom 14  

  Witam. Może temat się powiela wiele razy i jest łatwy do rozwiązania.
  Mam problem z udostępnieniem drukarki na USB.
  Sprawa wygląda następująco. Są 2 komputery pracującej w jednej sieci WI-FI.
  Komputer z Win 10 ma zainstalowaną drukarkę na USB i udostępniona do sieci.
  Komputer który ma się podłączyć z drukarką z udostępnienia ma Windowsa XP Pro.
  Drukarkę komputer widzi poprzez operację " Strart > Uruchom > \\192.168.1.10 > prawy klawisz myszki > z wysuniętej listy wybieram połącz. I tu pojawia się problem, mianowicie potrzebuje loginu i hasła użytkownika którego nie ma.

  W Zaawansowane ustawienia udostępniania jest zaznaczona opcja o udostępnieniu drukarek i plików oraz ochrona hasłem.

  Prosił bym o jakąś prostą rzetelną instrukcję jak to robić i dodatkowo przypadek jak podłączyć gdy komputer mamy w domenie. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

  0 1
 • #2 08 Wrz 2016 12:12
  wasyl32
  Poziom 18  

  Cześć
  Należy podać login i hasło użytkownika, do którego nadałeś uprawnienia przy udostępnianiu - jeżeli udostępniłeś drukarkę z poziomu swojego loginu na Win 10, to najprawdopodobniej te dane logowania na XP musi podać.
  Dla komputerów w domenie tak naprawdę wszystko zależy od tego, jak zorganizowane jest AD. Na ogół drukarkę udostępnia się danym użytkownikom, po przez dodanie ich do uprawnień. Wtedy na komputerze docelowym po zalogowaniu się uprawnionego użytkownika, drukarka będzie dla niego dostępna bez dodatkowych poświadczeń.
  Dodatkowa rada - system z udostępnioną drukarką na Win 10 x64 na ogół udostępnia tylko sterowniki 64-bitowe do zainstalowania na docelowym komputerze (można pobawić się w dodanie sterownika 32 bitowego pod W10 ale dla jednej instalacji może nie mieć to sensu). Należy więc poszukać sterownika 32 bit i dodać port lokalny podając \\192.168.1.10\nazwa_drukarki a następnie zainstalować drukarkę używając 32-bitowego sterownika i wcześniej utworzonego portu.

  0
  Szukaj w 5mln produktów