Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzator Gree GWH12UB-K3DNA4F/I

06 Wrz 2016 20:42 3822 4
  • Poziom 6  
    Witam Wszystkich.
    Kilka dni temu zamontowalem klimatyzator Gree GWH12UB-K3DNA4F/I. Ma on podobno możliwość zdalnego sterowania po przez aplikację mobilną. Według instrukcji wystarczy zarejestrować konto w aplikacji, zalogować się i dodać klimatyzator. Klimatyzator domyślnie pracuje w trybie Access Point. Tak więc najpierw połączyłem się smartfonem z siecią klimatyzatora. Potem za pośrednictwem aplikacji mobilnej znalazłem domową sieć WiFi i przełączyłem tryb pracy urządzenia tak aby był widoczny w sieci lokalniej. No i ok. Będąc podłączonym do sieci WiFi w domu można bez problemu sterować klimatyzatorem. Natomiast nie działa dostęp zdalny. Według zaleceń w instrukcji obsługi należało wybrać taki sam serwer dostępowy pod jakim pracuje klimatyzator. No i wybrałem serwer "Europe". Nadal nie można sterować urządzeniem zdalnie. Skanowałem adres IP klimatyzatora NMAPem - nie wyświetla żadnych portów. Co za tym idzie nie można się połączyć z nim za pośrednictwem przeglądarki WWW. Chciałem już nawet przywrócić ustawienia fabryczne urządzenia, ale w instrukcji nie ma o tym ani słowa. Nie wiem może ktoś z Was już spotkał się z tym urządzeniem i uporał się z dostępem zdalnym?

Pozdrawiam,
    Michał
  • Poziom 6  
    To może chociaż ktoś podpowie jak przywrócić ustawienia fabryczne w owym klimatyzatorze?
  • Poziom 15  
    A czemu nie dzwonisz do dystrybutora / dostawcy lub firmy która Ci zamontowała urządzenie? Przecież jak montowali to biorą na siebie obsługa gwarancyjną i wsparcie.

• Poziom 37  
    Zwykle żeby do sieci wewnętrznej, wbić z zewnetrznej, trzeba przekierować porty w routerze itp. Router jest tu bramą sieciową która domyślnie blokokuje ruch przychodzący (tak łopatologicznie). To raczej problem dla informatyka niż serwisu klimy.
  • Poziom 6  
    Temat mozemy zamknac.
    W klimatyzatorze modul wifi resetuje sie z pilota ktory jest dolaczony do jednostki. Wtedy modul powraca do trybu pracy AccessPoint i z aplikacji mobilnej mozna wskazac mu inna siec bezprzewodowa w ktorej ma pracowac.
    Dziekuje i pozdrawiam.