Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zasilacz corsair CS550M, płyta gigabyte h170

06 Wrz 2016 22:02 702 8
  • Poziom 5  
    Cześć.
    Mój komputer zawiesza się bez bluescreena. ekran zastyga bez ruchu, a gdy w tym momencie był jakiś dźwięk to zapętla się ostatnia 'nutka'. Przegrzebałem wiele tematów i nic mi nie pomogło. Komputer jest nowy, złożyłem go pół roku temu i od samego początku miałem ten problem. Myślałem, że problemem może być system, sterowniki, ale robiłem już to tyle razy, po za tym nigdy wcześniej nie miałem z tym problemu przy stawaniu systemu, więc odrzucam tą tezę jako winną. Zainstalowałem program, żeby odczytać temperatury i napięcie. Obecnie nie dysponuje miernikiem, więc wyniki mogą być niewiarygodne. Ale może Wy odpowiedzie mi na pytanie, czy taki niski wynik napięcia może być przyczyną wieszania się sprzętu? mam:
    1. płytę główną H170-D3H-CF
    2. procesor core i5 6400, socket 1151LGA, 2.70 GHz
    3. 8GB DDR4, kingston, 1066,5 MHz
    4. karta zintegrowana intel HD 530
    5. zasilacz corsair CS550M,
    6. Windows 10

Nie ma różnicy czy komputer chodzi na jałowo czy pod obciążeniem gry czy filmu. Usterka występuje nieregularnie, czasem zawiesi się 3 razy w ciągu 15 minut, a czasem raz na dwie doby. Szukam pomocy bo na razie wychodzi na to, że ponad 2500 wyrzuciłem w błoto, do tego piszę pracę inżynierską i po każdym zdaniu muszę zapisywać tekst..
    pozdrawiam.
  • Poziom 39  
    Może podasz łaskawie temperatury i napiszesz jaka to konfiguracja? Jaki zasilacz? SMART dysku?
  • Poziom 39  
    SMART dysku? Producent i model/moc zasilacza to tajemnica? Cały komputer jest nowy czy przełożyłeś coś ze starego komputera?
  • Poziom 5  
    kupiłem go na części. Orientujecie się, czy często się dzieje tak, że nowy RAM jest uszkodzony?
  • Poziom 43  
    Często to nie ale zdarza się.
    A co memtest86 coś pokazał? Jak pokazał to co? Bywa że pewne specyficzne błędy nie muszą świadczyć o uszkodzeniu RAM. Dokładnie tego nie znam ale jak błędy są np. tylko w jednym teście to może być coś innego.
  • Poziom 5  
    Sprawdzałem inne pamięci i nic nie pomogło, ale udało mi się rozwiązać problem. Zbawieniem okazało się zakupienie karty graficznej. Nadal jednak jestem ciekawy co były przyczyną wieszania się komputera, czy sterowniki do zintegrowanej karty? ktoś ma jakiś pomysł?