Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Licznik VW Golf III 1.9D TRW

07 Lip 2005 15:33 5233 12
  • Poziom 43  
    Mam licznik j.w. Firmy TRW.Ma wylutowaną pamięć SMD z wsadem do licznika.Jaka pamięć i może jakiś wsad na 130tys km.
    numery z naklejki 351 017 000
    1H0 919 860 H
    procesor S9448AV COP888GW-DME/V
    rok prod 04.1995

pilnie proszę o wsparcie
    mogę podesłać zdjęcie
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam. Pamięć 93SC46 (choc mozliwe ze i nawet 56) a co do km to chyba prościej nie ma ?! w 5min na kalkulatorze w windowsie :)

Pozdrawiam Sadek
    www.8dwa.prv.pl
  • Poziom 43  
    Witam
    dzięki ale tego układu wogóle nie ma w liczniku.Mam licznik ale bez kości i czy wsad od vdo lub motometer pasuje?
    Pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    No to dlatego pisze jaka kosc powinna byc 14PIN SMD :) co do bin'a to tsza by sprawdzic w praktyce :) ale rozni sie troszke sposob zapisu. Wsad w sensie wielkosci bedzie pasowal ale linijka gdzie sa km jest chyba gdzie indziej, ale najlpeiej porownac VDO, MM i TRW to zobaczysz i dojdziesz do odpowiednich wniaskow, na tym PC nie mam swoich tematow wiec teraz nie jeste w stanie cos doradzic :(

Pozdrawiam Sadek
  • Poziom 16  
    Masz tutaj wsad zczytany z takiego licznika. Pamiec to 93C46 SMD 8 nozek.. Przebieg jest 249531 km. Aby go zmienic na np 130000 wpisz od adresu $00 do $07 2 razy D0 FB 01 2A.
    Jakbys mial jakis problem to pisz na pw.

PS. Sady spojrz uwaznie na zdjecie.
    14 nozkowe wystepowaly w passatach.
  • Poziom 43  
    Witam
    Bardzo dziękuję za pomoc ,jutro będę ładował kość i dam znać co i jak
    Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    witam
    próbuję ladować wsad ,mam programator i Pony Prog ,nie wchodzi wyświetla :write failed!
    podłączone wszystko ok kość czyta ,jest wszędzie ff
  • Poziom 16  
    Pony Prog nie jest rewelacja. Nie zawsze dobrze radzi sobie z programowniem. Podaj zewnetrzne zasilanie +5V dla programatora jesli masz tylko z com`a. Sproboj z pamiecia innego producenta. O ile pamietam Pony nie lubi tych z serii LS lub CS wiec jesli masz 93LS46 lub 93CS46 to raczej nie zaprogramujesz.
  • Poziom 43  
    aha ale moja kość ma oznaczenie 93c46 a nie 93cs46 nie wiem czy pasuje

Dodano po 3 [godziny] 58 [minuty]:

witam
    dziękuję za radę,będę próbował i dam znać co i jak
    pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Pasuje.
    A jesli jest produkcji Atmela to mozesz miec klopoty z zapisem.
    Sproboj tak jak radzilem +5V na zasilanie i krotkie kable do com`a.
  • Poziom 13  
    trzeba miec odpowiedni programator i wtedy niema tego tego problemu z zapisem pamieci
  • Poziom 16  
    Jakby mial odpowiedni programator to by pytan na formu nie zamieszczal. A jak ma cos za free co sobie zlozyl lub kupil tanio a mu programowac nie chce to trzeba czlowiekowi pomoc.
    Ja tez kilka lat temu zaczynalem od Pony Proga wcisnietego we wtyk DB25.
  • Poziom 43  
    Dięki za pomoc ,problem rozwiązany .można zamknąć temat.Pozdrawiam