Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł xs3868 + wzmacniacz TDA2822 - Kwestia zasilania.

07 Wrz 2016 12:06 522 3
  • Poziom 17  
    Dzień dobry,

na bazarku u chińczyków udało mi się zakupić gotowy moduł headset bluetooth XS3868. Dodatkowy wyposażony w ładowarkę do ogniw Li-Ion (coś jak to: Link).
    Jakoś dźwięku nie jest najgorsza jednak moc już nie powala, gra naprawdę cicho. Dlatego postanowiłem sobie złożyć wzmacniacz: Link (już bez potencjometru).

Czy jeżeli podłącze ten wzmacniacz bezpośrednio do ogniwa to będzie on cały czas mi je "wysysał", nawet gdy sam moduł bluetooth będzie w uśpieniu ?

Nie chciał bym dokładać dodatkowych przycisków tylko po to by włączyć wzmacniacz. Nie chciał bym również aby jak zestaw leży nieużywany to żeby wzmacniacz rozładowywał ogniwo.

Z góry dziękuję za pomoc,
    Mateusz Kaczor
  • Poziom 11  
    Oczywiście że będzie ponieważ zasilasz układ TDA bezpośrednio z ogniw. Kit ten nie posiada wejścia stby które mógłbyś wykorzystać. Prądy są tu natomiast malutkie i mógłbyś może znaleźć na płytce modułu bluetooth napięcie, które jest obecne tylko w momencie gdy moduł nie jest uśpiony - może sam moduł ma dedykowane wyjście pod które będzie można się podłączyć bezpośrednio lub zasotosować jakiś prosty układ z trnsystorem. Daj dokładniejszy namiar na ten moduł.
  • Poziom 17  
    elpython
    Właśnie zastanawiałem się nad czymś w tym stylu aby podłączyć zasilanie do wzmacniacza przez tranzystorek. W samym module nie znalazłem takiego sygnału (oprócz migających diod).

Moduł jest wyposażony w mikro kontroler: Link

Na pinie 18 znalazłem coś co jest opisane jako "positive power supply for headphone power amplifier". To jak na razie jedyny trop postaram się jak wrócę z pracy pomierzyć to i może tam dało by się podpiąć ten tranzystorek. Nie jestem jednak pewien czy posiadam sprzęt aby polutować aż takie drobiazgi...
  • Poziom 11  
    Jeśli dało by się pobrać taki sygnał do odpalania mosfeta to można by zastosować np FDC606P który jest przystosowany do zasilania bateryjnego i wystarczy mu bardzo niskie napięcie do wysterowania bramki. Na pewno Koledzy zaproponują jeszcze jakieś inne modele - pewnie jest tego więcej. To jest tranzystor z kanałem P więc masa obydwu urządzeń byłaby połączone na stałe i pojawiałby się tylko plus zasilania do wzmaka. Chyba że znajdziesz wyjśćie (jak np to które opisujesz), że będzie można od razu obciążyć bezpośrednio tym dokładanym wzmacniaczykiem - tym bardziej że tego wbudowanego nie będziesz wtedy używał. Może jest jakiś sygnał który jest w stanie "niskim" przy włączonym module bluetooth.