Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno używanego samochodu z silnikiem benzynowym.

pomozjatezpomagam 07 Wrz 2016 14:04 1848 13
  • #1 07 Wrz 2016 14:04
    pomozjatezpomagam
    Poziom 6  

Witam, jeśli temat w złym dziale, bardzo proszę o przeniesienie.

Zmieniam samochód z diesla 1.7 CDI którego nie cierpię na benzynę.
    Proszę Was o pomoc w wyborze modelu. Konkretnie interesuje mnie samochód nie starszy niż 10 letni, koniecznie z silnikiem benzynowym, podstawami na pokładzie (klimatyzacja, jakaś elektryka) w wersji hatchback, minivan, van lub sedan, marka jak i model obojętne, tylko nie VW i Audi. Rocznie jeżdżę 30 tys km lub troszkę więcej (ale nie chce diesla) w tygodniu po małym mieście a w sobotę i niedziele robię 500 km i tak cały rok. Zależy mi na możliwie jak najniższym spalaniu i to jest priorytet. Może być mały silnik turbo doładowany, lub większy wolnossący, koszty napraw odkładamy na bok -władowałem tyle kasy w diesla więc nic już mnie nie zaskoczy. 1.6 THP bardzo fajny i dość oszczędny trasa jaką pokonuję zawsze 120 km/h spalał 6,5 L, miasto 8 L (jeździłem nim jako zastępczym) ale słyszałem o bardzo dużej awaryjności. Budżet 25 tys zł w tym ewentualne naprawy. W grę wchodzi także automatyczna skrzynia biegów. Koledzy i koleżanki pomóżcie w wyborze, bo od miesiąca przeglądam aukcje, byłem kilka razy oglądać i klapa. Oglądałem C4 I i II gen, fajne autko, Skodę Fabię -ujdzie, Fiaty, Fordy, Peugeoty, Mazdy, Hondy i nawet jedną Lancie. Strasznie podoba mi sie Chrysler ale nie na moją kieszeń - spalanie za duże, a gaz jakoś mie nie przekonuje.

0 13
  • #2 07 Wrz 2016 14:28
    piecia1208
    Poziom 2  

jak w benzynie to może toyote auris albo awensis

0
  • #3 07 Wrz 2016 15:04
    pomozjatezpomagam
    Poziom 6  

Auris bardzo mały bagażnik, wbrew pozorom w moim A 170 Long jest dużo większy, wożę ciuchy w samochodzie po dach także trochę ten bagażnik musi mieć litrów. Avensisa nie brałem w ogóle pod uwagę, ale usiądę dziś po pracy przed komputerem i poszukam informacji na jego temat i jakichś egzemplarzy. Raporty spalania są dość przyzwoite jak na tą masę pojazdu.

0
  • #4 07 Wrz 2016 15:05
    andrzej20001
    Poziom 43  

Accord z lpg.

0
  • #5 07 Wrz 2016 16:09
    zed71
    Poziom 22  

poszukaj chevroleta cruze lub orlando- to takie ople (astra) w innym opakowaniu. są bardziej niezawodne i .... mniej popularne. o części mechaniczne się nie bój- pasują od opla. najlepszy silnik to 1,8 z opcją K7 (pod gaz). możesz rozejrzeć się też za 1,4T (też opla i można włożyć lpg) ale ten silnik debiutował dość późno więc może być drożej. trochę małe ale ... też dobre to aveo (lecz stary T255) lub laccetti (to taka nubira II) - wieksze ale rocznikowo już starsze (choć też niezawodne)

0
  • #6 08 Wrz 2016 09:23
    pomozjatezpomagam
    Poziom 6  

@zed71 japierdziele! Przepraszam za wyrażenie ale jaki ten Chevrolet Cruze jest piękny! Zapomniałem o tej marce całkowicie! Orlando za drogi niestety... Ale Cruze to juz taka limuzyna jakby trochę, co? patrzyłem na raporty spalania to super wypada 1.6 i 1.4 Turbo, bardziej ten drugi mi pasuje. Świetny z zewnątrz i wewnątrz. Niespodziewałem się, że kombi może być tak ładne :D Trochę się boję kupić, bo ceny zaczynają się od prawie 20 tys a ja mam niewiele ponad... A co to za silnik VCDI? Bo mi sie z Mercem kojarzy

0
  • #7 08 Wrz 2016 10:04
    sebap
    Poziom 40  

Nie wiem jak Cruze ale np. Captiva z tych lat ma silnik Opla CDTI z nazwą VCDI więc ten pewnie będzie też Oplowskiej produkcji.
    No ale to klekot a Ty benzynę chcesz.

0
  • #8 08 Wrz 2016 13:40
    pomozjatezpomagam
    Poziom 6  

Ta tylko mnie ciekawiło skad taka nazwa podobna do mojego CDI. Rozglądam się za automatami, poszukam czegoś i dam znać co znalazłem.

Dodano po 44 [minuty]:

Lejdis end dżeltemen.
    A co sądzicie o Renault Grand Scenic z końca produkcji 2008 r? Silnik 2.0 16V lub 2.0 Turbo, automatyczna skrzynia biegów. Wiem, że samochód jest bardzo komfortowy, przede wszystkim duży i ma ogromny bagażnik. Co sądzicie o tych silnikach no i o automacie w nim? Oczywiście niestety do takiej konfiguracji musiałbym założyć LPG, słyszałem o gazie wstrzykiwanym do silnika w formie cieczy??

Drugi to Renault Espace ,tylko zwykły nie grand z silnikiem... 3.5 V6 -wiem, całkiem odmienny niż w założeniach. No i automat and gaz.

W moim zasięgu jest też C4 Grand Picasso, w standardzie z automatem, benzynka 2.0 140 km, co ciekawe grand jest tańszy niż krótsza odmiana. Citroen najfajniejszy jeżeli chodzi o walory użytkowe, przedewszystkim nie kanapa a 3 fotele z tyłu i duży bagażnik na czym mi zależalo. Bardzo mało odmian benzynowych widzę.

I oczywiście Cruze który góruje w zestawieniu

0
  • #9 08 Wrz 2016 14:39
    andrzej20001
    Poziom 43  

Szukasz młodego i ładnego jak dziewczyna , poszukaj starszego i niezawodnego jak kobieta :)

2
  • #10 08 Wrz 2016 15:24
    cirrostrato
    Poziom 36  

Na zakupy weź kogoś kumatego bo na razie grasz na szpan. Powodzenia w poszukiwaniach.

2
  • #11 08 Wrz 2016 16:26
    zed71
    Poziom 22  

silnik diesla w cruze (i orlando) nie ma nic wspólnego z silnikiem opla. to silnik VM włoski ale już o niebo lepszy od starego który był montowany w jeepach (to ten od łodzi motorowych). silniki 1,4T , 1,8 i 1,7 (diesel) to silniki oplowskie. silnik 1,8 jest montowany też z oplcją K7- ma twardsze zawory i gniazda zaworowe i dlatego lepiej go kupić ;)

0
  • #12 09 Wrz 2016 13:16
    pomozjatezpomagam
    Poziom 6  

Wybieram się dziś oglądać Cruze, cena dość atrakcyjna mi się wydaje, 21 tys zł, gość do auta dorzuca opony zimowe na stalowych felgach, jest 1 wł w polsce od 4 lat -kupił jako 2 latka, 1.6 benzyna, minus jedyny jak narazie po rozmowie przez telefon i jak mi zdjecia wyslal to są wgniecione drzwi tylne... Dam znać

0
  • #13 09 Wrz 2016 16:21
    zed71
    Poziom 22  

przy oglądaniu zwróć uwagę na ... zamek tylnej klapy- lubi się zacinać. to jedna z najważniejszych i najczęstszych usterek cruza (jeśli to sedan).

0
  • #14 03 Paź 2016 22:59
    Marian B
    Poziom 35  

Skoda Octavia z silnikiem benzynowym 2.0 kasuje wszystkich "konkurentów". Walory użytkowe, gdy kombi, bardzo duże, bardzo dobre osiągi, bardzo mała awaryjność, stosunkowo nie duże spalanie. Mam takie kombi już prawie 17 lat, polecam gdy się trafi taka okazja. Octavie z tym silnikiem były także i nie kombi.

0