Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

99C66 - 93c66 - podłączenie z programatorem ISP na LPT.

Adek4100 07 Wrz 2016 14:32 801 4
  • #1 07 Wrz 2016 14:32
    Adek4100
    Poziom 17  

Witam serdecznie.
    Posiadam programator LPT - ISP z wyjściami :
    1-GND
    2-VCC
    3- SCK
    4-MISO
    5--MOSI
    6-RESET

Potrzebuje zgrać wsad z 93c66, tak naprawdę robię to w tym momencie bardziej edukacyjnie niż w jakim kolwiek sensownym celu, chciałbym poprostu pobawić się na nowej pamieci.
    Mam problem z podłączeniem tego układu pod programator ponieważ żadne z opisanych pinów nie zgadza się z tymi od stronby programatora tj.

1- CS
    2-SK
    3-DI
    4-DO
    5-GND
    6-ORG
    7-DC
    8-Vcc

Od kilku godzin przeglądam elektrodę, jak i internet i nic nie moge w tej sprawie się dowiedzieć.

Czy rozjaśnił by mi ktoś czy tym programatorem, jestem w stanie oczytać tą kość i rozjaśnij mi jak go podłączyć? Próbowałem rozszyfrowac rózne PinOuty i nic z tego.

0 4
  • #2 07 Wrz 2016 14:47
    elektryku5
    Poziom 37  

Sam interfejs na LPT to w zasadzie nic, połączenie do kości jest zależne bezpośrednio do softu użytego do programowania.

Najszybciej to będzie zastosować PonyProg pod RS232, są nawet schematy specjalnie dla kości Microwire (minimum elementów).

0
  • #4 07 Wrz 2016 15:08
    Adek4100
    Poziom 17  

Z tego co widzę, mój programator to STP200.
    Rozumiem, że w takim razie nie uda mi się nim nic zrobić?
    Czytałem sporo tematów gdzie takim programatorem ludzie odczytywali zawartośc pamięci z takich kości natomiast nigdzie nie ma schematu podłączenia tak jak pisałem wyżej, MOSI, SCK, RESET co gdzie jak pod 93c66...

0
  • #5 07 Wrz 2016 15:34
    Szymon Tarnowski
    Poziom 27  

Adek4100 napisał:
    Z tego co widzę, mój programator to STP200.
    Rozumiem, że w takim razie nie uda mi się nim nic zrobić?
    Czytałem sporo tematów gdzie takim programatorem ludzie odczytywali zawartośc pamięci z takich kości natomiast nigdzie nie ma schematu podłączenia tak jak pisałem wyżej, MOSI, SCK, RESET co gdzie jak pod 93c66...
    Pisz do tych ludzi, podstawa to program który steruje pinami, bo ten Twój programator nie posiada żadnej logiki.

0