Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galay Note 4 SM-N910C - Brak numeru IMEI nie czyta karty SIM

07 Wrz 2016 16:06 2049 9
  • Poziom 12  
    Witam.
    A więc jak w tytule brak numeru IMEI. Prawdopodobnie numer przepadł po wgraniu najnowszego softu.
    Wszystkie funkcje w tel działają.
    Czy ktoś wie jak krok po kroku przywrócić IMEI?
    Co zrobiłem:
    Wgrałem soft do wersji 5.1.1
    Samsung Galay Note 4 SM-N910C - Brak numeru IMEI nie czyta karty SIM Samsung Galay Note 4 SM-N910C - Brak numeru IMEI nie czyta karty SIM
  • Admin grupy GSM
    Z3x powinien sobie poradzić z naprawą imei w tym modelu.
  • Poziom 14  
    nie ma takiej możliwości. Musisz posiadać kopie certifikatów bez nich nie naprawisz. CERT i QCN jak coś pisz na priv. Z3x
  • Admin grupy GSM
    wlodiWNL napisał:
    Bez boxa nie ma możliwości w jakiś sposób?

Nie ma możliwości bez boxa, czasem się uda przywrócić wszystko do poprawnego działania poprzez wgranie softu jaki był pierwotnie w telefonie.
  • Poziom 31  
    Jaka przeszłość telefonu? Jak po upadku to czasem pomaga przelut RF chipa.
  • Poziom 12  
    plustek napisał:
    Jaka przeszłość telefonu? Jak po upadku to czasem pomaga przelut RF chipa.

Ciężko powiedzieć jaka przeszłość. Na pewno był zamoczony i wgrywany najnowszy soft. Wykąpałem tel w izopropanolu i wstał już bez IMEI tylko co chwila się zawieszał po czym wyłączał się i bez wyjęcia baterii i przytrzymania przycisku power+vol- nie dało rady go włączyć, przy włączaniu resetował się nawet i z 4 razy za koleją zanim się włączył, czujniki czy też kamera nie zawsze działały. Czasem przy próbie odblokowania ekran był czarny ale dotyk działał.
    Wgrałem soft tak jak wyżej i wszystko działa jak należy, telefon nie resetuje sie ani nie zawiesza tylko aby ten nieszczęsny imei.
    Telefon w bardzo dobrym stanie, nie poobijany ani nie porysowany co by wskazywało na upadek.

A w którym miejscu znajduje się ten chip?
  • Poziom 12  
    Dzięki ale ja raczej tego się nie podejmę, za wysoka szkoła jazdy jak dla mnie. Spróbuję najpierw z boxem jak radził tino2003 i jak to nie pomoże to spróbuję ewentualnie wygrzać ten element.
  • Poziom 12  
    Witam ponownie.
    A więc tak telefon był oddany do serwisu w celu odzyskania numeru IMEI przy pomocy boxa serwisowego i niestety po tygodniu czasu nie udało im się. A więc idąc za radą plustek wygrzalem ten element U301 i niestety żadnego rezultatu.
    Lecz dopatrzylem się kolejnej nieprawidłowości w tel.
    A mianowicie po podpieciu baterii do płyty głównej nawet gołej bez włączania tel z płyty słychać terkotanie mniej więcej ze środka płyty (ciężko zlokalizować).

Gdzieś z tych okolic terkocze czy z tej czy też z drugiej strony to tak samo słychać.

Gdzieś jest zwarcie na płycie bo wczoraj na noc telefon naladowałem na 100% I dzisiaj rano sprawdzam telefon a tu 54% baterii, oczywiście telefon był wyłączony całą noc.