Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Lenovo Gamer G51 - czy warto kupić ?

07 Wrz 2016 20:01 1275 4
  • Poziom 14  
    Witam,

znalazłem takiego laptopa - LAPTOP LENOVO GAMER G51 :

- Procesor AMD® Quad-Core APU
    A6-7310 4 x 2.0GHz Turbo 2.4GHz
    - Matryca LED HD 15.6" 1366x768
    - Pamięć RAM 16GB DDR3 1600MHz
    - Dysk HDD o pojemności 1000GB
    - Grafika Dual R4 + Radeon R5 M330 2GB
    - Złącza HDMI, 2 x USB 3.0, czytnik kart
    - WiFI 802.11b/g/n, Gigabit, Bluetooth
    - Nagrywarka DVD+/RW, wbudowana kamera
    - Bardzo dobrze wykonana, smukła obudowa
    - System Windows 10 64bit
    - Torba + Mysz bezprzewodowa

tutaj link:
    http://allegro.pl/laptop-lenovo-gamer-g51-16gb-1tb-r5m330-2gb-win-tm-i6233606776.html

Mój budżet to 2000 zł, więc idealnie. Parametry ma z tego co piszą bardzo dobre no i 16 GB ram, co na pewno znacznie przyspieszy działanie komputera.

Jakie moga być minusy ? będzie się on np. bardzo grzał ?

Jestem wdzięczny za wszystkie opinie.

pozdrawiam
  • Moderator - Komputery Serwis
    Napolione napisał:
    znalazłem takiego laptopa - LAPTOP LENOVO GAMER G51

Cześć. Z tego laptopa taki gamer, jak ze mnie kosmonauta. G51 to jedna z tańszych serii biurowych, a nie komputer do grania.

Napolione napisał:
    Parametry ma z tego co piszą bardzo dobre no i 16 GB ram, co na pewno znacznie przyspieszy działanie komputera.

Parametry wcale nie są dobre, chyba że czytasz papkę marketingową z tej aukcji i się tak nastawiasz. Procesor wydajnościowo plasuje się między dwurdzeniowymi Pentiumami a dwurdzeniowymi i3 i to z poprzednich generacji. Grafika bardzo przeciętna, jako że matryca jest na szczęście dość niskiej rozdzielczości to może uda się pograć w nowsze gry na niskich detalach, w niektórych może nawet dojedzie się do średnich. 16GB RAM niczego nie przyspieszy, tylko zwiększy cenę tego laptopa, w większości gier różnicy między 8GB a 16GB wcale nie zauważysz.

Napolione napisał:
    Jakie moga być minusy

Wolny, przeciętna jakość wykonania, jak na swój brak wydajności trochę drogi. Co do grzania się to jak każdy laptop przeznaczony dla biura - powinien się grzać po obciążeniu grafiki i procesora, być może nawet dojdzie do throttlingu.
  • Poziom 14  
    Witam,

dziękuję za cenną uwagę.

W nowe gry to raczej nie planuję grać, bardziej starsze tytuły sprzed kilku lat i to też nie jakoś bardzo dużo. (Np. Assassin Creed 2 lub 3).

Najbardziej to zależy mi, żeby Windnows 10 działał szybko. Mam komputer stacjonarny gdzie robiłem update z Windows 7 do Windows 10 (Mam tam 8 GB ram) i niestety szybkość Windnowsa 10 nie powala, więc pomyślałem sobie, że moze większa ilość ramu rozwiąże ten problem.

Myślę, że biurowa praca tego laptopa czyli Word, Excel, internet, poczta - powinno koncertowo działać na takich parametrach. (to jednak zajmuje mi więcej czasu niż gry).

Bo moje rozumowanie jest takie, ze jeżeli mam wydać te 2000 zł i mieć laptopa bez Nvidii tylko jakieś Intel intel hd graphics, to lepiej chyba już kupić coś z dopalaczem graficznym, gdyby przyszła mi jednak ochota w coś sobie zagrać.

Ponieważ nastawiam się na Lenovo, czy w tej cenie ktoś byłby uprzejmy polecić coś konkurencyjnego ?
  • Moderator - Komputery Serwis
    Jeśli chcesz, żeby Windows działał szybko to pomyśl o dysku SSD. Miejsca będziesz miał mniej, ale szybkość będzie dobra. Windows 8 czy 10 strasznie rzeźbi na dysku, więc posiadając laptopa z wolnym dyskiem talerzowym 2.5" będzie to wolne nawet jak wsadzisz 64GB RAMu.

Przy niskim budżecie szukałbym z procesorem i3-5xxx/i3-6xxx. Nie wiem, dlaczego nie chcesz nVidii, czyżby dlatego, że w zeszłej dekadzie się psuły dość często ich karty, głównie z serii 6000-8000? No cóż, po kilku latach warto zweryfikować, czy coś się nie zmieniło. Jakbym chciał w cokolwiek zagrać to pewnie szukałbym z Geforce 940M/940MX, ewentualnie 930MX lub nieco starszej 840M (na więcej budżet w okolicach 2000 nie pozwoli). Na podobnym poziomie wydajnościowym powinny być mniej więcej Radeony R7-M370, R7-M380. R9-M375.

Jako że w budżecie się to pewnie nie zmieści, to pewnie będziesz się decydował na słabszą kartę graficzną. Tutaj wejdą po kolei (od najbardziej do najmniej wydajnej, mniej więcej) karty Geforce 930M, 830M, 825M, 920MX, w tym miejscu dopiero mamy dwie karty z poprzedniej serii Radeon - R7 M270, oraz R7 M265. Dalej już się robi bardzo mało wydajnie jeśli chodzi o grafikę.