Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wybór urządzenia do odtwarzania filmów oraz nagrywania kanałów

07 Wrz 2016 20:08 1104 19
  • Poziom 17  
    Witam
    Szukam tunera albo innego urządzenia dzięki któremu:
    1. mógłbym nagrywać wszystkie kanały jakie mam w kablówce (łącznie z hd) + nagrywanie z timerem na dysk zewnętrzny
    2. mógłbym odtwarzać filmy dvd albo bd9 o rozszerzeniach vob.

Obecnie żeby obejrzeć film w jakości dvd nagrywam go na płytę dvd+rw, płyta jest otwarzana w odtwarzaczu blue ray. Uruchamiam kino domowe żeby był efekt 5.1.
    Niestety filmy 8.5 gb nie można nagrywać na płyty rw bo nie ma takich płyt w sprzedaży, a zależy mi na odtwarzaniu takich oczywiście przy wykorzystaniu kina domowego żeby dźwięk zachowany był 5.1 a nie stereo.
    Jeśli chodzi o nagrywanie programów to posiadam tuner dvd z dyskiem twardym ale ma już swoje lata i niestety nie wyszukuje już wszystkich kanałów które mam dostępne w kablówce to raz , dwa żadnego w jakości dvd, a trzy jakość kanału przez odtwarzacz jest o wiele gorsza niż przez tv.

Reasumując polecicie jakiś sprzęt który spełni obie fukncje żeby jakość obrazu otwarzanego z usb była idealna oraz dźwięk??

dziękuje za pomoc
  • Computer Controls
  • Użytkownik usunął konto  
  • Computer Controls
  • Poziom 17  
    A z jakiego tytułu ma mi pomóc moja kablówka??? Bo nie rozumiem za bardzo tej odpowiedzi
  • Poziom 17  
    Po pierwsze myślę, po drugie nie musisz być arogancki, po trzecie jakbym znał odpowiedź to bym nie pisał na forum.
    Jak już wcześniej wspomniałem obecny tuner panasonica jaki posiadam nie daje możliwości nagrywania wszystkich kanałów cyfrowych. Ja nie szukam dekodera który jest wciskany przez kablówki żeby można było oglądać tv. Tylko urządzenie do nagrywania kanałów oraz odtwarzania z dysku zewnętrznego.
    Więc uważam że kablówka nie pomoże mi w tym.
  • Poziom 17  
    Wynajmować za opłatą nie mam zamiaru dodam tyle, jakiś inny pomysł?
  • Poziom 17  
    Super czyli nie ma takich urządzeń

HMMM a urządzenie takiego typu np. Ferguson ariva nie spełnia takich funkcji?
  • Poziom 43  
    dominikzw napisał:
    urządzenie takiego typu np. Ferguson ariva nie spełnia takich funkcji?

Urządzenie może i spełnia - tylko tu nie problem z urządzeniem a z Twoją kablówką - skoro dają ich dekodery to sygnał kodowany, a to znaczy, że jest karta kodowa, a to znaczy też dalej, że pewnie osobnego modułu z kartą kodową NIE udostępniają - a więc tak czy siak i tak lipa i musisz brać dekoder od nich.

To tak na szybko - ale podaj nazwę tej kablówki - zobaczymy co oferują za sprzęt.
  • Poziom 17  
    Dzwoniłem do nich i daja dekoder który ma funkcje nagrywania kanałów ale już w drugą stronę żeby coś odtworzyć z zewnątrz czyli podłączając dysk usb z filmem nagranym z kamery albo czegoś innego to kiepsko.
  • Poziom 43  
    No to musisz zostać z tym co masz, albo bierzesz ich dekoder, a do oglądania kupujesz/stosujesz coś innego.

Mam kablówkę UPC i kiedyś miałem ten ich dekoder Horizon PVR - mogłem tylko oglądać to co nagrałem na nim, lub na żywo. Podłączenie dysku przez USB niemożliwe (port nieaktywny), strumieniowanie zasobów przez DLNA niemożliwe.
    Nie liczyłbym i tutaj na to, że to w ogóle będzie u Twojego operatora aktywne czy będzie działać - ale jeśli nie mają modułu z kartą, to nie zastąpisz ich dekodera innym sprzętem (wymóg ochrony prawa autorskiego).
  • Poziom 17  
    Teraz mam ich karte w tv a do nagrywania mam tuner panasonica ale analog nieatety
  • Poziom 43  
    dominikzw napisał:
    Teraz mam ich karte w tv

Jaką ich kartę?
    Sama karta nie wystarczy, musi być jeszcze moduł dostępu warunkowego.

Czy to tak trudno napisać co to za operator?
  • Poziom 17  
    Nie trudno MSM, nikt nie pytał to nie pisałem. Napisałem kartę w ogólnym pojęciu, wkładam wraz z modułem którym mam od nich i wkładam do tv.
  • Poziom 43  
    KOCUREK1970 napisał:
    Czy to tak trudno napisać co to za operator?

dominikzw napisał:
    Nie trudno MSM, nikt nie pytał to nie pisałem.

A wcześniej:
    KOCUREK1970 napisał:
    ale podaj nazwę tej kablówki - zobaczymy co oferują za sprzęt.

dominikzw napisał:
    Napisałem kartę w ogólnym pojęciu, wkładam wraz z modułem którym mam od nich i wkładam do tv.

Co znalazłem na ich stronie (jeśli to strona właściwa)? - bo MSM to nazwa spółdzielni mieszkaniowej, która z nimi współpracuje:
    http://www.tvk.torun.pl/art/32/opis-uslugi.html
    I dalej:
    "Cyfrowa Telewizja Kablowa Toruń oferuje 181 kanałów nadawanych w standardzie DVB-C, w tym 41 w wysokiej rozdzielczości HD. Odbiór programów odbywa się za pośrednictwem udostępnianego przez TVK Toruń dekodera HD z kartą abonencką lub bezpośrednio przez telewizor wyposażony w głowicę DVB-C MPEG-4, do którego gniazda CI montowany jest wydawany przez operatora moduł CAM wraz z abonencką kartą dostępową systemu Conax."
    Czyli potrzebujesz tuner z gniazdem na moduł dostępu warunkowego i w paśmie DVB-C (kablowym).

I teraz ważne: jedyny tuner jaki znam z takimi wymaganiami to Opticum HD AX C501 CI+.
    Czy zadziała z modułem Twojej kablówki - nie mam pojęcia.
  • Poziom 17  
    Tak to ich strona. czyli ogólnie rzecz biorąc blokowane jest przez kablówkę i mogę sobie w nos wsadzić fergusony, vu+ bo nie będzie działać
  • Poziom 43  
    dominikzw napisał:
    fergusony, vu+ bo nie będzie działać

Tunery DVB-C Fergusona NIE mają gniazda na moduły dostępu warunkowego (no ja takiego nie widziałem), a tunery vu+ to chyba raczej satelitarne (no chyba, że coś się pojawiło, ale mnie jest to nieznane z tej strony).

Podałem Ci przykład tunera, który spełnia założenia tej kablówki.
    Z kablówką UPC i ich modułem dostępu warunkowego działa - takie info kilka razy znalazłem w sieci.
  • Poziom 17  
    Rozmawiałem dzisiaj z kablówką i zadałem pytanie: czy kartę którą używam do telewizora będzie działała w urządzeniu które sam sobie zakupie czy nie bo jest blokada i działa tylko na urządzeniach z kablówki.
    Uzyskałem informacje że żadnych blokad nie ma i będzie działać.
  • Poziom 11  
    Zerknij na Panasonic DMR-BCT750 - to nieco wyższy poziom niż OPTICUM również (niestety) cenowy.
    W skrócie: Blu-ray Recorder Twin HD DVB-C/T Tuner, 500GB HDD, WLAN, 2x CI+, HbbTV, 4K Upscaling.
    Mają jeszcze wyższe modele - jak pogrzebiesz to znajdziesz bez problemu nawet na porównywarkach cenowych.
    Bez modułu CI z kartą się mimo wszystko nie obejdzie.