Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia - długie kręcenie rozrusznika

07 Wrz 2016 20:45 1284 4
  • Poziom 8  
    Witam. Od jakiś 2 miesięcy mam problem ze Skodą Fabią 3 1.0 60KM LPG. Czasami rozrusznik musi bardzo długo kręcić, aby odpalić auto. Zauważyłem że dzieje się tak po dłuższym postoju, gdy temperatura przekracza jakieś 20-25 stopni. Im cieplej tym dłużej silnik zapala. Jak jest chłodno problem nie występuje. Byłem dwa razy w ASO Skody. Samochód stał u nich 3 dni i podobno za każdym razem po dłuższym postoju normalnie odpalał, zero błędów na komputerze, wszystko szczelne i wg nich z samochodem jest wszystko w porządku. Załączam filmiki z odpalania które pokazywałem także panom w ASO. Co może być przyczyną tego problemu i jak to zdiagnozować, skoro nawet mechanikom w ASO Skody się nie udało?
  • Poziom 16  
    Witam, odpalasz na lpg czy na benzynie?
  • Poziom 8  
    Na benzynie. Instalacja gazowa to sekwencja Landi Renzo dedykowana do skód, jeśli ma to jakieś znaczenie.
  • Poziom 16  
    Wydaje mi się że może to być silniczek krokowy. Działa on jak automatyczne ssanie, może źle dysponować dawką paliwa i dlatego mogą wystąpić takie problemy. U mojego samochodu czasami jest tak że jak zapale przez minutę, dwie silnik chodzi na ponad 1,5k obrotów potem spada na prawidłowe obroty.
  • Poziom 40  
    Na pewno masz sekwencję, jedź do dobrego gazownika.