Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rozrząd volvo s40 1.8 16v

07 Wrz 2016 23:16 6060 9
  • Poziom 5  
    Witam.
    Po wymianie paska w moim volvo s40 1.8 16v 115km 97rok. silnik strasznie glosno pracuje jak stary diesel dodatkowo faluja obroty. Ustawialem wszystko na znaki na kolach i obudowie gornej, dół takze prawidlowo.
    Prosiłbym o jakas instrukcję odnośnie ustawienia tego. Czy trzeba blokowac walki, regulować, na co zwracać uwage?
    Moj jedyny blad to taki ze zapomnialem zalozyc taki plastik z wzięciem na hydrauliczny napinacz bo taki wlasnie mam ale czy to ma jakiekolwiek znaczenie?

Załączam schemat z którego korzystałem

Dodano po 4 [minuty]:

rozrząd volvo s40 1.8 16v
  • Poziom 43  
    Jeśli nie masz koła Zmiennych faz a pewno nie masz to ustawiasz na znaki i tyle.

Dodano po 44 [sekundy]:

Po co w ogóle kopiesz w rozrządzie?
  • Poziom 5  
    Chcialem zaoszczędzić kilka zlotych na wymianie u mechanika.
    Po fakcie pomyslalem ze moglem sprawdzić jak byly ustawione kola do znakow.

Dodano po 3 [minuty]:

A co z tym napinaczem a dokładniej tym plastikiem o ktorym wspominalem ze zapomniałem zalozyc? Jest widoczny na schemacie obok napinacza po lewej
  • Poziom 43  
    Kolego jak nie zdjąłeś paska na ustawionych prawidłowo kołach rozrządu i kole wału to jesteś w d...... .

Teraz ratuje cię ustawienie ponownie wału i wałków.

Dodano po 40 [sekundy]:

Wiesz nie potępiam cię ale to jest głupie co zrobiłeś.

Dodano po 48 [sekundy]:

Mówisz o części 14.?
  • Poziom 5  
    A jak wyglada takie ustawianie? Pytam bo nie wiem na jaki wydatek sie przygotowac i czy to wymaga rozbierania silnika? A moze sam dam rade
  • Poziom 43  
    Teraz to po obiedzie musztardę trzeba zagryzać.
  • Poziom 5  
    Głupie i totalnie bezmyslne dzialanie z mojej strony, przyznaje.
    Tak wlasnie chodzi o 14 na schemacie
  • Poziom 43  
    Weź ustaw wał na znak i zobacz co z resztą jutro odpisz.
  • Poziom 5  
    Przed uruchomieniem krecilem walem i wszystko ladnie sie zgrywalo po przekreceniu o 360stp. Ale zobacze jutro jeszcze raz co i jak z tym rozrzadem
  • Poziom 5  
    A jak powinne byc zaznaczone znaki na dolnym kole paska rozrządu? ja ustawiłem wzgledem znakow na tym większym od paska klinowego bo na tym malym nie widac bylo nic.