Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka bosch wfd1260pl - Pytanie o ilość amortyzatorów

08 Sep 2016 12:06 1641 11
  • Level 9  
    Witam.
    Mam pytanie o ilość amortyzatorów i problemy związane z ich wymianą. Ktoś to robił może, jakieś porady co kupić dodatkowo?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post

Level 39  
    Czyli liczymy znowu na gotowca. Ciężko jest rozebrać lub przewrócić pralkę aby obejrzeć sobie ilość amortyzatorów. Amortyzatory są dwa i jeśli mamy zdolności manualne to nic po za nimi (prócz narzędzi) nie będzie nam potrzebne. Oryginalny amortyzator kosztuje ok 180 PLN za sztukę lub zamiennik ok 70 PLN za sztukę. Amortyzatory zawsze wymieniamy dwa.
  • Helpful post
    Level 1  
  • Helpful post

Level 39  
    Potem montujemy amortyzatory w odwrotnej kolejności do montażu, pamiętając aby wcześniej amortyzatory przesmarować płynem do mycia naczyń - polecany płyn to Ludwik :)
  • Helpful post
    Level 1  
  • Level 9  
    Dzięki za info ma może ktoś namiary na sklepy lub warsztaty gzie mogę zakupić amorki razem z zestawem tulejek ,bo jak na razie tylko udaje mi się odszukać same amorki . A nie chcę uziemić pralki która puki co działa, może coś pasuje z innego modelu
  • Level 9  
    Zaczyna stukać podczas wirowania, od razu też chcę wymienić kołnierz ponieważ zaczyna z przodu przeciekać myślę że to jest spowodowane wibracjami. Sprawdziłem dokręcenie przeciw wagi i sprężyny ,łożyska myślę że ok nie czuć luzów góra dól
  • Level 1  
  • Level 9  
    Dzięki za podpowiedz jak przyjadą amorki i fartuch biorę się do wymiany w wolnej chwili.
  • Level 2  
    rafi-75 wrote:
    Dzięki za info ma może ktoś namiary na sklepy lub warsztaty gzie mogę zakupić amorki razem z zestawem tulejek ,bo jak na razie tylko udaje mi się odszukać same amorki . A nie chcę uziemić pralki która puki co działa, może coś pasuje z innego modelu

kupiłem Poznań Gąsiorowskich 5, komplet z tulejkami 100z (bosch/Siemens)
  • Level 9  
    Dzieki za info ale już zakupione tulejki dorobione