Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka bosch wfd1260pl - Pytanie o ilość amortyzatorów

08 Wrz 2016 12:06 1353 11
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam pytanie o ilość amortyzatorów i problemy związane z ich wymianą. Ktoś to robił może, jakieś porady co kupić dodatkowo?
  • Pomocny post

Poziom 39  
    Czyli liczymy znowu na gotowca. Ciężko jest rozebrać lub przewrócić pralkę aby obejrzeć sobie ilość amortyzatorów. Amortyzatory są dwa i jeśli mamy zdolności manualne to nic po za nimi (prócz narzędzi) nie będzie nam potrzebne. Oryginalny amortyzator kosztuje ok 180 PLN za sztukę lub zamiennik ok 70 PLN za sztukę. Amortyzatory zawsze wymieniamy dwa.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Piotr2608 napisał:
    Amortyzatory są dwa i jeśli mamy zdolności manualne to nic po za nimi (prócz narzędzi) nie będzie nam potrzebne.

Ciekawe, jak je zdemontuje ze zbiornika... i co potem :wink:
  • Pomocny post

Poziom 39  
    Potem montujemy amortyzatory w odwrotnej kolejności do montażu, pamiętając aby wcześniej amortyzatory przesmarować płynem do mycia naczyń - polecany płyn to Ludwik :)
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Piotr2608 napisał:
    Potem montujemy amortyzatory w odwrotnej kolejności do montażu, pamiętając aby wcześniej amortyzatory przesmarować płynem do mycia naczyń - polecany płyn to Ludwik :)

A zdemontujesz taki amortyzator? Jak? Szczoteczką do zębów, suszarką do włosów; czy kluczem płaskim, bądź nasadowym?
    Myślę, że niczym z tych powyższych, a do demontażu amortyzatora w tym typie potrzebna jest wiertarka i wiertło fi 13.
    A potem zestaw naprawczy lub (jak ja to robię) tulejka plastikowa do amortyzatorów (mnie walają się po zakładzie, ale niekoniecznie Autor tematu wie o co chodzi).
  • Poziom 9  
    Dzięki za info ma może ktoś namiary na sklepy lub warsztaty gzie mogę zakupić amorki razem z zestawem tulejek ,bo jak na razie tylko udaje mi się odszukać same amorki . A nie chcę uziemić pralki która puki co działa, może coś pasuje z innego modelu
  • Poziom 9  
    Zaczyna stukać podczas wirowania, od razu też chcę wymienić kołnierz ponieważ zaczyna z przodu przeciekać myślę że to jest spowodowane wibracjami. Sprawdziłem dokręcenie przeciw wagi i sprężyny ,łożyska myślę że ok nie czuć luzów góra dól
  • Specjalista AGD
    Łożyska w tej pralce są pancerne. Mnie się w wielu tego typoszeregu pralek udało z pięć razy je wymieniać. Przez dwadzieścia sześć lat. To niezły wynik, jak na firmę. Winnym jest doskonały simmering i bieżnia osi.
    Natomiast często zdarzało się wymieniać amortyzatory, z uwagi na wytarte części cierne.
    Wymiana amortyzatorów w tym typoszeregu pralek BSH wymaga doświadczenia i niejednokrotnie cierpliwości, a przede wszystkim dokładności.
    Życzę powodzenia.
  • Poziom 9  
    Dzięki za podpowiedz jak przyjadą amorki i fartuch biorę się do wymiany w wolnej chwili.
  • Poziom 2  
    rafi-75 napisał:
    Dzięki za info ma może ktoś namiary na sklepy lub warsztaty gzie mogę zakupić amorki razem z zestawem tulejek ,bo jak na razie tylko udaje mi się odszukać same amorki . A nie chcę uziemić pralki która puki co działa, może coś pasuje z innego modelu

kupiłem Poznań Gąsiorowskich 5, komplet z tulejkami 100z (bosch/Siemens)
  • Poziom 9  
    Dzieki za info ale już zakupione tulejki dorobione