Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra 2 - Jak duze powinno byc spalanie po miescie w automacie w 1.6/16V

wkret 08 Wrz 2016 12:34 1164 3
  • #1 08 Wrz 2016 12:34
    wkret
    Poziom 20  

Mam pytanie do posiadaczy tych samochodow Opel astra 2 automat o pojemnosci 1.6/16V w benzynie w jezdzie miejskiej bo tylko w tym obszarze sie poruszam .

0 3
  • #2 08 Wrz 2016 13:30
    sanfran
    Poziom 36  

Oplem nie jeździłem, ale Megane Scenic z 1999 z silnikiem 1.6 16V z automatyczną przekładnia ze sprzęgłem hydrokinetycznym (bocznikowanym) spokojnie się wyrabiał 8-9 w lekkim ruchu miejskim.

Ale miasto miastu nierówne i jeśli stoisz dużo w korkach to spalanie idzie w gore.

0
  • #3 13 Wrz 2016 00:22
    wkret
    Poziom 20  

Tyle osob czyta post a nikt nie potrafi trafnie odpowiedziec jak jezdzic automatem po miescie po nizej 2000 obrotow zeby malo spalac benzyny.

Reg. 3.1.13. Dbaj o poprawność językową i zachowuj zasady netykiety.
    Reg. 3.1.17. Nie prezentuj postawy, że mi się należy. Dbaj o poziom pytań i dyskusji. Dziękujemy.
    Mod.[CameR]

0
  • #4 13 Wrz 2016 01:28
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Ok 10 litrów to norma dla starego auta i to w 4-biegowym automacie i to trzeba jeszcze delikatnie jeździć.

Dodano po 4 [minuty]:

wkret napisał:
    Tyle osob czyta post a nikt nie potrafi trafnie odpowiedziec jak jezdzic automatem po miescie po nizej 2000 obrotow zeby malo spalac benzyny.

Kolega ma jakieś roszczenia? Wystarczy wejść na stosowne forum , czy poczytać rankingi spalania. Takie trudne?
    W jakiej budzie? Kombi ,sedan, w jakim stanie silnik , skrzynia? Jaki przebieg autentyczny? Ile powietrza w kołach, w jakim stanie hamulce itd. Jaka technika jazdy?
    Jeden zmieści sie w 9 litrach, a innemu 13 będzie mało.
    I raczej zapomnij o normalnej jeździe motorem 1,6 z automatem do 2 tys obr/min. Ja mam 4,0 to się rzeczywiście da tak jeździć, ale i tak swoje musi spalić.

1