Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centrala PARADOX 728 i fałszywe alarmy

08 Wrz 2016 14:22 993 4
  • Poziom 18  
    Cześć
    Panowie mam problem z instalacją opartą o Paradox 728. Pracowała z górą 10 lat bez żadnego problemu - oczywiście były przeglądy, wymiana akumulatora itp.
    Niestety od kilku dni występuje problem. Dwie czujki niezależne do siebie, znajdujące się w odległych pomieszczeniach generują fałszywe alarmy. Alarm jest generowany po kilku godzinach poprawnej pracy systemu np. uzbrojenie ma miejsce około 22 a alarm pojawia się około 2 - to oczywiście przykład.
    Wyczyściłem je, sprawdziłem akumulator - wydaje się, że wszystko jest Ok. Oślepiłem te czujki - jednak alarmy pojawiają się w dalszym ciągu.
    Pewnie ktoś w swej praktyce zetknął się z czymś podobnym - ja nie zajmuje się alarmami.
    Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 21  
    Sprawdź/podokręcaj wszystkie styki (również zasilanie) od strony czujek i centrali. Zmierz napięcie zasilania na czujkach. Wyłącz i włącz zasilanie centrali - 230 i akumulator (zgubisz przy tym ustawienie zegara). Jeśli nie pomoże, kup nową czujkę i podmieniaj po kolei, chociaż jeśli alarmy są z dwu na raz, to zapewne przyczyna jest inna.
  • Relpol przekaźniki

• Poziom 43  
    Jeśli czujniki są wyczyszczone to sprawdź rezystancję na rezystorach ( podaj jak są podłączone ). Jeśli rezystancja jest poprawna i następuje jej zmiana zgodnie ze zmianą stanu PIR to prawdopodobnie czujka ma jakąś usterkę że jej rezystancja ulega zmianie.

Nie podałeś czy przyczyną alarmu jest naruszenie czy sabotaż.
  • Poziom 18  
    Dziękuję za wskazówki.
    Powodem alarmu jest naruszenie. Musze się przypatrzeć ponownie tym rezystorom.
    Pozdrawiam

Dodano po 37 [minuty]:

norbert.s. napisał:
    pszemeq napisał:
    ja nie zajmuje się alarmami

Więc zaproś kogoś, kto się zajmuje.

Serdecznie dziękuję za merytoryczną odpowiedź.
    Pozdrawiam
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Procedura dość prosta ale czasochłonna ( dlatego nie lubię alarmów)
    1. zaklejenie soczewki czujnika
    2. oprysk ( eliminacja/ wykluczenie robaków, pająków itp)
    3. zamieniamy czujniki miejscami
    4. sprawdzamy czy na czujnik nie pada silne światło ( bezpośrednio lub odbite)
    5. wypinany przewody z czujnika i zapinamy na linię rezystor
    6. na linię zasilania czujnika podpinamy przekaźnik i wracamy jego stykami roboczymi na linię centrali ( sprawdzamy prawidłowość zasilania czujnika)
    7. zamykamy linię centrali rezystorem bezpośrednio na płycie centrali ( wykluczamy/ potwierdzamy uszkodzenie płyty centrali)
    8. podmieniamy przewody
    9. oczywiście to wszystko co pisali koledzy powyżej ( poprawienie styków, pomiar rezystancji po stronie centrali, podmiana rezystorów)

Jak coś pominąłem, to proszę kolegów o uzupełnienie.....

pszemeq napisał:
    Oślepiłem te czujki - jednak alarmy pojawiają się w dalszym ciągu.

Może kolega rozwinąć. :)

Pozdrawiam i życzę cierpliwości

ps. Proszę zwrócić uwagę na polecenie moderatora. Informacja w tytule jakich czujników to dotyczy może mieć znaczenie i powinna być zamieszczona.