Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Obsługa dwóch monitorów w oprogramowaniu iVMS-4200 HIKVision

08 Sep 2016 15:03 1986 3
 • Level 20  
  Witam

  Posiadam system oparty na tytułowym oprogramowaniu (w wersji 2.4.1.3) i nie potrafię zmusić do wyświetlania podglądu na żywo na dwóch monitorach jednocześnie. Wiem, że w poprzednich wersjach podobno działało, tutaj nie ma takiej opcji.
  Jeżeli to istotne (może), kompy ( 2 szt do wyświetlania) pracują na WIN10-64 (niestety nie miałem na to wpływu).

  Podpowie ktoś, coś...
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się

 • Level 8  
  ostatnia pozycja w menu:
  Obsługa dwóch monitorów w oprogramowaniu iVMS-4200 HIKVision
 • Level 20  
  Arti799 wrote:
  ostatnia pozycja w menu:
  Obsługa dwóch monitorów w oprogramowaniu iVMS-4200 HIKVision


  Dzięki kolego za podpowiedź, ale niestety niewiele ona wniosła. Już wyjaśniam dlaczego: otóż z niewiadomych powodów nie miałem w pasku tego menu (plik, itd). Okazało się że wersja którą zainstalowałem z płytki od kamer miała ten dziwny błąd. Ponowne zainstalowanie wersji 2.4.1.3 rozwiązało prawie problem. Prawie, ponieważ wszystkosamorobiący Win10 na koncie zwykłego użytkownika potrafi czasem nie wyświetlić tego paska (znamienne, że na koncie administratora teraz zawsze jest ok).
 • Level 10  
  Dzień dobry,

  Dobra rada na przyszłość, jaką otrzymałem od serwisu Hikvisiona - wiele problemów z programem iVMS-4200 znika gdy program zostanie uruchomiony na prawach Administratora. Nie trzeba się logować do Windows-a jako Administrator - wystarczy we właściwościach skrótu do programu iVMS-4200 wybrać "Zaawansowane", a następnie zaznaczyć checkbox "Uruchom jako administrator" i zapisać to ustawienie.

  Podobnie ma się rzecz z dostępem przez przeglądarkę WWW. Problemy z pobieraniem i zapisywaniem nagrań czy przechwyconych zrzutów ekranu znikają gdy przeglądarka WWW zostanie uruchomiona "jako administrator" - prawy klawisz myszy na skrócie np. do Internet Explorer-a i wybrać "Uruchom jako administrator". W takim wypadku lepiej jednak nie odwiedzać równolegle podejrzanych stron WWW. ;-)

  Pozdrawiam - McVik