Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra MK 232p - Podłączenie sygnału do magnetofonu.

Foto321 08 Wrz 2016 15:08 1680 4
  • #1 08 Wrz 2016 15:08
    Foto321
    Poziom 3  

Dzień dobry. Mam następujący problem z Magnetofonem MK 232p. Chciał bym podłączyć do niego inny magnetofon, celem przegrania nagrania na kasetę. Zgodnie z instrukcją, zamontowane gniazdko DIN 7 pozwala na taką operację. Problem tkwi w tym, jakiej wtyczki użyć DIN 3, DIN 5 czy DIN 7 ?. Zakupiłem wtyczkę Din 5, znalazłem wątek na temat podłączenia przewodów. Przylutowałem przewody w miejsca pinów( 2- masa, 5- kanał prawy, 3 kanał lewy). Niestety magnetofon nie nagrywa sygnału z urządzenia zewnętrznego. Co może być przyczyną ? Wątek z którego czerpałem wiedzę, odnosił się do gniazda i wtyku DIN 5. Nie mogę niczego znaleźć na temat DIN 7. Być może wtyczka DIN7 ma inny układ wejść. Magnetofon w ogóle nie "widzi" tego sygnału. Po podłączeniu nie ma żadnej reakcji. Po uruchomieniu nagrywania również.

0 4
  • Pomocny post
    #2 08 Wrz 2016 15:15
    pp74
    Poziom 24  

Piny 5 i 3 to wyjścia sygnału.
    Wejścia to 1 i 4.

0
  • #3 08 Wrz 2016 15:16
    Krzychu7
    Poziom 39  

Magnetofon jest monofoniczny i styki 1,4 oraz 3,5 są zwarte w gnieździe DIN.
    Wejście sygnału jest na pinie 1 i 4 (są zwarte). Masa na pinie 2.
    Ten magnetofon po wciśnięciu przycisku nagrywania nie włącza odsłuchu w głośniku (będzie cisza). Sprawdź, czy sygnał został nagrany na taśmę.
    Co jest źródłem sygnału?

0
  • Pomocny post
    #4 08 Wrz 2016 18:49
    Adam-T
    Poziom 38  

Foto321 napisał:
    Chciał bym podłączyć do niego inny magnetofon, celem przegrania nagrania na kasetę.

Tak jak koledzy wyżej napisali 5 i 3 ta wyjścia a 1 i 4 wyjścia i tak musisz mieć zrobiony kabelek, czyli z jednej strony wtyczka ma mieć podłączone 3, 5 i 2 jako masę (ekran) a z drugiej 1, 4 i 2. I teraz w zależności który ma odtwarzać a który nagrywać należy odpowiednio podłączyć ten kabelek. Wtyczka z połączonymi 3 i 5 do magnetofonu odtwarzajacego, 1 i 4 do nagrywajacego.

0
  • #5 08 Wrz 2016 20:31
    Foto321
    Poziom 3  

Źródłem sygnału jest magnetofon z wyjściami cinch. Dzięki za pomoc, po zamianie styków, wszystko działa :) Temat uważam za zakończony :)

0