Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który wybrać amplituner oraz głośniki ?

Bartoniusy 08 Wrz 2016 16:44 720 11
  • #1 08 Wrz 2016 16:44
    Bartoniusy
    Poziom 4  

Na początku powiem, że jestem tutaj nowy i jasno zielonych tych sprawach ale
    Cześć :)
    Chciałbym was zapytać który amplituner wybrać i ewentualnie jakie głośniki dodać, mam do wyboru amplituner :

KENWOOD KR-V6080
    KENWOOD KR-V5570
    KENWOOD KR-A4020
    ORION DRD 810
    SONY STR-DE485
    SHERWOOD RV-4050R

Z głośników posiadam SONY 2x satelita i 1x centrala o oznaczeniu SS-SR290 mac moc z naklejek 2x 100W + 120W
    + inna druga duża centrala THOMSON SPL 100 moc z oznaczenia 350W MAX

Do tych mam w planach dokupić 2 kolumny główne, celem jest 5.0 z czasem 5.1,
    pokój 25mkw, nie jestem audiofilem oczekuje fajnego grania z lekkim zapasem mocy :)

Możecie mi doradzić który z w/w amplitunerów będzie najlepszym wyborem ? I co z tymi głośnikami co posiadam, nadadzą się do podłączenia + dokupienie tych 2 głównych kolumn ?

• #2 08 Wrz 2016 21:16
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Podaj budżet i zastosowania.

Bartoniusy napisał:

Niestety, ale nie przyda Ci się to. Żeby uzyskać spójne brzmienie w systemach wielokanałowych, wszystkie kolumny muszą pochodzić z jednej serii. Muszą po prostu być dopasowane brzmieniowo. Przy takim składaniu nie uzyskasz dobrego efektu przestrzennego.
    Pamiętaj że do muzyki tylko stereo. A do filmów lepsze jest dobre stereo niż kiepskie 5.1.

• #3 08 Wrz 2016 23:13
    Bartoniusy
    Poziom 4  

telecaster1951 napisał:
    Podaj budżet i zastosowania.
    Bartoniusy napisał:

Niestety, ale nie przyda Ci się to. Żeby uzyskać spójne brzmienie w systemach wielokanałowych, wszystkie kolumny muszą pochodzić z jednej serii. Muszą po prostu być dopasowane brzmieniowo. Przy takim składaniu nie uzyskasz dobrego efektu przestrzennego.
    Pamiętaj że do muzyki tylko stereo. A do filmów lepsze jest dobre stereo niż kiepskie 5.1.

Z w/w amplitunerów ceny są od 200 do 300 ale nie wiem który wybrać, a sprawa z głośnikami no to mam te co podałem, ale za jakiś czas chciałbym kupić jakiś komplet tylko najpierw chce mieć jakiś fajny amplituner. Więc który byś najbardziej polecił ? Z tego co mi wiadomo to SHERWOOD RV-4050R posiada i możliwości przełączenia w stereo jak i w kino :D

No a zastosowanie bardziej domowe, nie oczekuje super zestawu tylko czegoś co ewentualnie z czasem będę mógł modyfikować bazując na wybranym z tych kilku amplitunerów ;)

• #4 08 Wrz 2016 23:34
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Bartoniusy napisał:
    SHERWOOD RV-4050R posiada i możliwości przełączenia w stereo jak i w kino
    Każdy ma, ale nigdy nie zagra tak dobrze jak stereo w tej samej cenie.

Pytając o zastosowanie miałem na myśli czy do muzyki czy filmów. Co będzie źródłem?

• #5 08 Wrz 2016 23:45
    Bartoniusy
    Poziom 4  

telecaster1951 napisał:
    Bartoniusy napisał:
    SHERWOOD RV-4050R posiada i możliwości przełączenia w stereo jak i w kino
    Każdy ma, ale nigdy nie zagra tak dobrze jak stereo w tej samej cenie.

Pytając o zastosowanie miałem na myśli czy do muzyki czy filmów. Co będzie źródłem?

Źródłem muzyki będzie zazwyczaj laptop ewentualnie telefon przez AUX'a, a co do filmów to BluRay więc można przyjąć, że 50/50 i do samej muzyki i do filmów

• Pomocny post
    #6 08 Wrz 2016 23:55
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

W takim razie nie baw w się w systemy wielokanałowe. Utopisz kasę a efekt będzie mizerny. Po pierwsze w muzyce i tak będą grać tylko zestawy frontowe. Po drugie, dobrze dobrane stereo da znacznie lepszy efekt przestrzeni niż kiepskie 5.1

Moja rada. Sprzedaj to co masz i za zarobioną forsę złożysz sobie niezłe stereo.

• #7 08 Wrz 2016 23:59
    Bartoniusy
    Poziom 4  

Rozumiem, a czy te amplitunery w ogóle się nadają pod takie składanki ? Który byłby najlepszy z nich ?

• #8 09 Wrz 2016 00:02
    rozales
    Poziom 23  

BluRay to ma prawie każdy tylko wyście cyfrowe.
    To nawet z podłączeniem problem.

• #9 09 Wrz 2016 00:06
    Bartoniusy
    Poziom 4  

To jak Panowie, który z tych amplitunerów będzie najlepszy ?

Bartoniusy napisał:

KENWOOD KR-V6080
    KENWOOD KR-V5570
    KENWOOD KR-A4020
    ORION DRD 810
    SONY STR-DE485
    SHERWOOD RV-4050R

• #11 09 Wrz 2016 01:40
    alien90fr
    Poziom 24  

Amplituner za 200-300 zl to chyba ma niewiele wspolnego z tym czym amplituner powinen byc..za tyle to kupisz sredni wzmacniacz stereo. Wiec odpysc sobie 5.1 nie warto

• #12 09 Wrz 2016 08:45
    Bartoniusy
    Poziom 4  

Panowie nie pytam już czy warto to czy nie warto tego :D Pytam który amplituner z w/w jest najlepszy

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo