Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston - Zakamieniały Bojler elektryczny

08 Wrz 2016 18:45 1050 1
  • Poziom 3  
    Witam, mam taki spory problem, bojler firmy Ariston przestał mi grzać wodę, więc postanowiłem go naprawić, znajomy pokierował mnie jak to mniej więcej zrobić więc tak - zakręciłem zawór wody xD następnie odkręciłem zimną wodę w umywalce no i odkręciłem wąż z ciepłą wodą, po czym z wielkim oporem wyleciało może z 5 litrów wody i się zatrzymało... następnie spróbowałem wypuścić wodę przez węża z zimnej wody, również bez powodzenia ;/ usłyszałem od znajomego że prawdopodobnie jest zakamieniony ;> i najlepiej to jechać z nim na złom, ale chciałbym was zapytać o poradę, może da się z niego wypuścić wodę żeby wyczyścić środek ...?
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    h4d3s89 napisał:
    Witam, mam taki spory problem, bojler firmy Ariston przestał mi grzać wodę, więc postanowiłem go naprawić, znajomy pokierował mnie jak to mniej więcej zrobić więc tak - zakręciłem zawór wody xD

Po co zaczynasz od tej strony? Może to tylko uszkodzenie termostatu? Sprawdzone napięcie na zaciskach grzałki?

h4d3s89 napisał:
    odkręciłem zimną wodę w umywalce no i odkręciłem wąż z ciepłą wodą,

Jaki wąż? Prysznicowy? Wężyk bojlera? Generalnie odkręcasz zawór ciepłej wody i spuszczasz wodę z bojlera przez zaworek spustowy w grupie zaworów bezpieczeństwa bojlera.

h4d3s89 napisał:
    następnie spróbowałem wypuścić wodę przez węża z zimnej wody, również bez powodzenia

Grupę bezpieczeństwa odkręciłeś z zimnego króćca bojlera? "Ciepły" króciec był otwarty?