Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena DVB - dobra antena

08 Wrz 2016 20:15 1503 11
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich. Jaką najlepszą antenę zewnętrzną polecacie. Chodzi o mały rozmiar, dobry zasięg. Anteny będą dwie. Po jednej i po drugiej stronie bloku. Najlepiej do przymocowania we wnęce okna. POZDRAWIAM.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    A ja tradycyjnie polecę antenę siatkową. Nadaje się w każdym przypadku. Jak nie cała to może być połowka, jak mało widoczna , z odbić, przeciwnych kierunków, to bez siatki.
  • Poziom 8  
    A co myślicie o tej-Antena DIGIT activa - Telkom Telmor?
  • Poziom 43  
    kalibos napisał:
    A co myślicie o tej-Antena DIGIT activa - Telkom Telmor?

A co tu jest do myślenia? Zobacz co tam jest w środku to zrozumiesz. ok. 100zł?
    Antena DVB - dobra antena
  • Poziom 37  
    Hola, hola - rusza MUX8 i znów najlepsza będzie siatkowa!
  • Poziom 43  
    maryann napisał:

Jak zawsze.
  • Poziom 31  
    maryann napisał:

szczególnie, że Mux 8 będzie w pionie :wink:. Przynajmniej w małopolskim. Ale rzeczywiście obserwowałem już, że testy mux8 na siatce (typowej) rzeczywiście odbierają choć na progowych parametrach. Wynika to z faktu, że ta "antena" słabo bo słabo ale łapie absolutnie wszystko. Czyli wada potrafi być zaletą :| Choć na pomorzu widziałem siatki z dodatkowym dipolem na pion i niewykluczone, że i w Małopolskim się takie pojawią... I takie będą sprawowały się zdecydowanie lepiej.
  • Poziom 37  
    Darek.S napisał:
    na pomorzu widziałem siatki z dodatkowym dipolem na pion i niewykluczone, że i w Małopolskim się takie pojawią.
    Już dawniej bywały, kiedy TV Wisła ruszyć rzekomo miała.
  • Poziom 43  
    Darek.S napisał:
    maryann napisał:

szczególnie, że Mux 8 będzie w pionie :wink:. Przynajmniej w małopolskim. Ale rzeczywiście obserwowałem już, że testy mux8 na siatce (typowej) rzeczywiście odbierają choć na progowych parametrach. Wynika to z faktu, że ta "antena" słabo bo słabo ale łapie absolutnie wszystko. Czyli wada potrafi być zaletą :|

Bo antena siatkowa jest tak dobra (bez śmiesznego cudzysłowu). Polaryzacje odbiera obie bo tak jest zrobiona i nie są to jakieś progowe a normalne, porównywalne parammetry z tymi niby super.
    Posiada jeszcze cenną właściwość - bez siatki odbiera z dwóch "prawie" przeciwnych kierunków.
  • Poziom 31  
    LeDy napisał:
    A ja tradycyjnie polecę antenę siatkową. Nadaje się w każdym przypadku.

W każdym przypadku :shocked!: . To chyba żart. Owszem w wielu przypadkach gdzie sygnał O.K. sprawdza się. Ale w wielu przypadkach sprawdza się i gwóźdź wetknięty w gniazdko telewizora. Dobry czas temu klient zakupił sobie "inteligentą" antenę bodaj Opticum. Za bagatelną sumę pod 200PLN ( no cóż inteligencja w cenie ). I odbioru nie było. Zwykły logarytm ze wzmacniaczem bił ją na głowę za 1/3 ceny. Siatkową też próbowałem i wypadała tylko trochę lepiej jak ta Opticum. Oczywiście brałem pod uwagę pomiar czyli MER i BER.

Dodano po 2 [minuty]:

Oczywiście są przypadki gdzie żadna antena nie sprawdzi się z prostego powodu, że z pustego i Salomon nie naleje :wink:

Dodano po 16 [minuty]:

A to tak do kompletu :wink:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2485743.html