Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Testo
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mitsubishi NF225-CW i NF30-FAU - wyliczenia impedancji pętli zwarcia

eweryst 28 Paź 2016 02:48 2904 39
  • #31 28 Paź 2016 02:48
    eweryst
    Poziom 15  

CYRUS2 napisał:
    eweryst napisał:
    kolego RCD są na 3 przewody tylko fazowe.
    Masz rację, N w RCD nie ma.
    Ale żeby RCD wyłączył, to prąd musi wrócić inną drogą niż tymi 3-ma przewodami fazowymi na wyjściu RCD.
    Część prądu z wyjścia RCD musi "obejść" RCD i wrócić do trafa pomijając RCD.
    Takiego obwodu nie ma.
    TEST w RCD będzie działał, bo TEST tworzy taki dodatkowy obwód pomijający RCD.

Kolego takie cuda tam są http://systa.kr/part_img/SYS60005/060005%20%281%29.JPG" target="_blank" rel="nofollow" class="postlink ">Link.

• Testo
  • #32 28 Paź 2016 12:53
    CYRUS2
    Poziom 37  

Piszemy na podstawie schematu który narysowałeś.

eweryst napisał:
    Kolego, po tym co mi podesłałeś, również obstawiam separacje elektryczną.
    WojcikW napisał:
    Gdyby to była separacja to pomiary nie były by potrzebne bo separacja nie jest częścią instalacji. Niestety sama obecność gniazd powoduje, że jest to instalacja IT i należy wykonać pomiary.
    Problem polega na tym, że nie wiadomo jaki tam jest uklad sieci i system ochrony.
    Z twojego schematu IT nie wynika.
    Może to jest oparte jednak na separacji.
    Maszyna wisi na separacji a gniazda ..... ?
    Jakie napięcie jest na tych gniazdach ?
    Do czego służą te gniazda ? Bo napięcie za trafem jest nietypowe.

• #33 28 Paź 2016 13:12
    eweryst
    Poziom 15  

Ja Cię doskonale rozumiem kolego, też nie wiem jak to ugryźć trafo jest Yy 3x400 na 3x200 punkty neutralne nie są uziemione, tak jak już dyskutowaliśmy z kolegą WojcikW i ten PE prosto z rozdzielni. Wstępnie jestem omówiony z kolegą, który wykonuje zawodowo pomiar i mam mi pomóc rozgryźć tą zagadkę....

• Testo
  • #34 29 Paź 2016 01:13
    CYRUS2
    Poziom 37  

Pytałem o te gniazda, bo może te gniazda są w maszynie, ale do niczego nie używane -bo nie ma takich odbiorników.
    RCD na zdjęciu miał ustawiany prąd progowy aż do 500mA -dlaczego ?
    Jakby ochrona przed dotykiem pośrednim z regulowanym progiem.
    Próg regulowany wskazuje na to, że producent dopuszcza upływ w maszynie.
    Sprawdź, czy RCD zrzuca przy pojedynczym zwarciu faza -PE.

• #35 29 Paź 2016 02:01
    118460
    Użytkownik usunął konto  
  • #36 29 Paź 2016 12:14
    eweryst
    Poziom 15  

Koledzy tam jest ustawione 100mA. Gniazda (bynajmniej 1lub 2) są używane.

• #37 29 Paź 2016 17:44
    CYRUS2
    Poziom 37  

WojcikW napisał:
    To, że RCD przy pierwszym zwarciu do ziemi nie zadziała nie dyskwalifikuje jego zastosowania w tym układzie.
    Niech autor tematu od tego zacznie. Pomiar IPZ faza - PE odpowie na pytanie jak jest z połączeniem z ziemią. Odpowie na pytanie, czy kolegi schemat odpowiada rzeczywistości.
    Jeżeli kolega Wójcik zakłada IT, to sprawdzenie realnego działania jest możliwe.
    Robiąc doziemienia do PE prądami 1A-5A.
    Ja podejrzewam, że maszyna powinna być zasilana z sieci TN. Wówczas to RCD jest urządzeniem ochronnym w dotyku pośrednim.
    RCD wykrywa upływy do obudowy = uszkodzenia izolacji – i wyłącza zasilanie jak uszkodzenia są za duże.

• #38 03 Lis 2016 21:43
    eweryst
    Poziom 15  

kolego mierząc IPZ od trafo (strony wtórnej) pokazuje błąd połączenia miernik. Przy L-PE oczywiscie.

• #39 03 Lis 2016 22:22
    CYRUS2
    Poziom 37  

eweryst napisał:
    kolego mierząc IPZ od trafo (strony wtórnej) pokazuje błąd połączenia miernik. Przy L-PE oczywiscie.
    Zmierz to metodą techniczną, wtedy będziesz miał odpowiedź jaka jest rezystancja do ziemi.
    Jeżeli jest to układ IT to rezystancja może byś spora. Dlatego miernik IPZ pokazuje brak ciagłości PE. W rozumieniu ciągłości obwodu.
    Bo przewód PE nie jest uszkodzony.
    RCD w dotyku pośrednim nie musi mieć 30mA. Może być to znacznie więcej, nawet 1A.

• #40 04 Lis 2016 16:05
    118460
    Użytkownik usunął konto