Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia N97 mini - Urwany wyłącznik blokady ekranu

08 Wrz 2016 20:58 525 3
 • Poziom 27  
  Witam,
  w leciwym, ale sprawnym i używanym telefonie Nokia N97 mini, z lewej jego strony znajduje się gniazdo USB i poniżej przesuwny wyłącznik blokady ekranu. Właśnie urwał mi się wystający fragment tego łącznika i tym samym ekranu nie da się zablokować. To z kolei czyni go bezużytecznym, bo nie sposób włożyć telefonu do kieszeni czy torby, by czegokolwiek na niezblokowanym ekranie nie uruchomić. Pytanie, czy ktoś miał podobny problem i jak z niego wybrnął, albo też czy można ekran w tym telefonie zablokować w inny sposób? Pytam, bo wymiana tego przełącznika pewnie przekroczy wartość telefonu. Na portalu aukcyjnym ten wyłącznik kosztuje do 1 do 3 zł, pytanie, czy dam radę samodzielnie go wymienić?

  Z góry dzięki za pomoc
  Pozdrawiam
 • RenexRenex
 • Admin grupy GSM
  101pawel napisał:
  Na portalu aukcyjnym ten wyłącznik kosztuje do 1 do 3 zł, pytanie, czy dam radę samodzielnie go wymienić?


  Jak masz odrobinę zdolności i lutownicę to tak, ale może sam wystający plastik się urwał to jego możesz próbować naprawić poprzez zatopienie w resztce tego co zostało kawałeczka stalowego drucika który będzie wchodził to plastikowego suwaka.
 • RenexRenex
 • Poziom 27  
  tino2003 napisał:
  ... ale może sam wystający plastik się urwał to jego możesz próbować naprawić poprzez zatopienie w resztce tego co zostało kawałeczka stalowego drucika który będzie wchodził to plastikowego suwaka.
  Obejrzałem to co zostało przez porządną lupę, - urwało się tak, ani nie da się tam czegoś przylepić ani wtopić. Z założeniem nowego wyłącznika pewnie nie miałbym problemu, natomiast nie jestem pewien, czy dam radę telefon rozebrać :cry: Widoczne śrubki odkręcę, ale jak po drodze będą jakieś zaczepy, których lokalizacji nie znam, to będzie zmitrężony czas. Chyba przyjmę taką strategię - kupię ten wyłącznik za 1 zł (koszt wysyłki 6zł sic!!!) i zaniosę wraz z telefonem do jakiegoś punktu napraw.
  Pozdrawiam
 • Admin grupy GSM
  101pawel napisał:
  kupię ten wyłącznik za 1 zł (koszt wysyłki 6zł sic!!!) i zaniosę wraz z telefonem do jakiegoś punktu napraw.


  Jeżeli myślisz, że w serwisie będą wołać kolejne 7 zł za wymianę to jesteś w błędzie.
  Udaj się z tym od razu do serwisu i zapytaj o koszt wymiany.