Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus N71vg - Identyfikacja elementu na płycie głównej.

09 Wrz 2016 01:08 729 3
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie.
    Po niemal całkowitym demontażu laptopa na moim biurku pojawił się mały, niezidentyfikowany element. Stwierdziłem, że musiał się skądś odkleić, nie przychodziło mi jednak do głowy co by to mogło być. Coś jakby gąbczastego, otoczonego jakimś tworzywem w srebrnym kolorze. Niestety, zgubiłem to coś. Po umieszczeniu płyty głównej "na miejscu", zauważyłem skąd owy element pochodził. Z tego "kwadratowego pola" oznaczonego symbolem H6526 (zaznaczam na zdj. czerwoną obwódką). Element podobny do tego, który znajduje się na polu oznaczonym nr. H6527:
    Asus N71vg - Identyfikacja elementu na płycie głównej.

Z drugiej strony płyty głównej, pola te wyglądają tak - czerwona obwódka (nie mam zdjęć w lepszej jakości - jeśli będzie trzeba - choć wolałbym tego uniknąć, wyjmę płytę ponownie i sfotografuję wyraźnie):
    Asus N71vg - Identyfikacja elementu na płycie głównej. Asus N71vg - Identyfikacja elementu na płycie głównej. Asus N71vg - Identyfikacja elementu na płycie głównej.

Co to jest? Jakiś dziwny typ zworki/przełącznika? Czy mogę uruchomić laptopa bez tej "gąbeczki" na polu po lewej stronie? Jeśli nie, to czym mógłbym ją zastąpić?
    Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Jeżeli posiadasz miernik możesz zobaczyć czy pole po prawej stronie jest zwarte z tym po lewej, jeżeli tak to nie będzie problemu (i raczej tak najprawdopodobniej jest)
    Jest to zwykła gąbka przewodząca zapewne od masy i nie powinno być problemu jeżeli jednej brakuje.
    Sprawa wygląda inaczej jeżeli owe pole nie jest zwarte z tym drugim.
  • Spec od komputerów
    Reenlam napisał:
    Niestety, zgubiłem to coś.

Nie musisz się tym zadręczać, bez tego laptop będzie pracował poprawnie.
  • Poziom 8  
    Witam ponownie,
    Po złożeniu laptopa wszystko jest ok, poza jednym: laptop ma problem z uruchomieniem, jeśli jest zasilany samym akumulatorem. Wciskam przycisk, zapala się żarówka/LED, słychać ciche brzęczenie, po kilku sekundach ''wyłącza się''. Ekran nawet się nie podświetla, dysk chyba też nie startuje. Jeśli podłączę zasilacz, to nie ma problemu z uruchomieniem. Jeśli uruchomię komputer i w trakcie jego pracy odłączę zasilacz, to komputer nadal pracuje poprawnie zasilany baterią. Jeśli go wyłączę i zaraz znów włączę bez zasilacza, to też wystartuje. Natomiast jeśli przeleży kilka godzin, albo jeśli wyjmę mu akumulator i próbuję uruchomić z baterii, to nie udaje się. Czy problem może mieć związek z tą gąbką? Pozdrawiam i dziękuję za dotychczasową pomoc.