Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mitsubishi Carisma 1,9 TD - Niebieski dym na zimnym silniku, skaczące obroty.

dj magic 09 Sep 2016 09:21 1326 7
Optex
    dj magic
    Level 19  
    Witam.

Posiadam Carismę z 2000 roku z silnikiem Renault 1,9 TD.
    Jestem z niej bardzo zadowolony ale mam jeden problem.
    Rano gdy odpalam (bez problemu) kopci mi na niebiesko na biegu jałowym oraz podczas jazdy i skaczą obroty od 400 do 900. Jak się rozgrzeje to nie ma dymu tylko nieznacznie skaczą obroty 600-800. Olej w porządku - nie bierze, płyn w chłodnicy to samo. Posiadam auto dwa lata i nigdy nie było z nim problemów ale od miesiąca jest coraz gorzej. Przy w/w usterce zapala się kontrolka od silnika. Nawet gdy nie kopci.
  • Optex
  • Optex
    krau
    Level 24  
    wzielonymgaju18 wrote:
    Sprawdź cewki zapłonowe i kopułkę.

Taaa... Jasne. W dieslu.
    dj magic
    Level 19  
    Dzisiaj podeślę filmik jak to rano wygląda. Sąsiad nawet stwierdził że chodzi jak dawna syrenka :)
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    Ale to normalne w tym silniku że zimny kopci .

To ze faluje to inna sprawa odczytaj błędy albo daj komuś auto do zrobienia, zapewne pompa do wymiany.
    Pedros050
    Level 43  
    Świece żarowe sprawne ?

Dodano po 52 [sekundy]:

Jaki ma przebieg?
    dj magic
    Level 19  
    Świece sprawdzone miernikiem, przebieg 255 tyś. km. Dzisiaj sprawdzę wtryski. Wymieniłem filtr paliwa, przeczyściłem EGR, świece sprawdzone.
    dj magic
    Level 19  
    Po wielu bojach - wyniki, fachman stwierdził iż przestawił się pasek rozrządu i go "poprawił" - już nie kopci itp itd ale głośno chodzi, turbina załącza się dopiero przy 3 tyś obrotach, cały czas na jałowym 500 obr/min i mniej ducha - jak jest zimnu to się bardzo dławi i gaśnie przy ruszaniu - czyli gorzej jak przed. Byłem u 4 elektryków żaden nie mógł połączyć się z komputerem - więc dzisiaj sam się tym zająłem - pin 1 i 4 i oto efekty:
    Błędy 12, 17,18,24,25,38,51,53,54

12-dźwignia przestawiacza potencjometru
    17-czujnik ruchu iglicy
    18 i 38 czujnik prędkości jazdy (zrobiony)
    24 i 25 oraz 53 i 54 przekaźnik świec żarowych (świece sprawdzone, napięcie z przekaźnika też i wszystko ok)
    51 zawór elektromagnetyczny (korekcji wtrysku)

nie wiem tak więc zostały do sprawdzenia 3 rzeczy - zawór kupię i wymienię. Ale czujnik ruchu iglicy oraz dźwignia przestawiacza potencjometru - nie wiem co dalej z tym fantem - ktoś coś?