Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Technik Elektryk - Faber CK
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dyplom technika informatyka - Technikum, a szkoła zaoczna.

asd116 09 Wrz 2016 10:47 1083 3
  • #1 09 Wrz 2016 10:47
    asd116
    Poziom 3  

Witam, chciałbym zapytać czy w poniższej sytuacji na chwilę obecną przysługuje mi tytuł technika.

W 2014 ukończyłem technikum informatyczne, ale nie zdawałem tam egzaminu zawodowego.
    Poszedłem do szkoły zaocznej i tam zdałem wszystkie egzaminy E12, E13 i E14, ale nie ukończyłem tamtej szkoły i po 4 semestrze zostałem skreślony z listy słuchaczy. (tak wiem, porażka)

Czy mając świadectwo ukończenia technikum i ukończone wszystkie egzaminy przysługuje mi tytuł technika ? Czy muszę w innej szkole zaocznej uzupełnić 4 semestr i wtedy wystawią mi dyplom technika ?

Posłużę się definicją z wikipedii.
    "By otrzymać tytuł technika w Polsce, należy spełnić następujące warunki:

ukończyć szkołę, która uczy danego zawodu (technikum, szkoła policealna lub kwalifikacyjny kurs zawodowy)
    posiadać wykształcenie średnie zawodowe i ogólne (matura nie jest obowiązkowa),
    zdać egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe.
    "

Ukończyłem technikum, mam średnie wykształcenia i zdane egzaminy, więc teoretycznie wszystko jest ok.

Ktoś jest w tym obeznany ? Może powinienem skontaktować się z OKE/CKE (nie wiem, którym z tych dwóch) i oni udzielą mi odpowiedzi.

0 3
  • Technik Elektryk - Faber CK
  • Technik Elektryk - Faber CK
  • #3 12 Wrz 2016 22:42
    bodzio507
    Poziom 29  

Tak jak pisze kolega. Bierzesz dokumenty i wnioskujesz w OKE o wydanie dyplomu technika.

Matura to inna bajka i nie ma tu nic do rzeczy.

1
  • #4 13 Wrz 2016 11:45
    asd116
    Poziom 3  

Byłem dzisiaj w OKE i złożyłem wniosek. Czas oczekiwania - do miesiąca.
    Dałbym wam pomocny post, ale komunikat o nowym koncie mnie powstrzymuje. "Niestety Twoje konto jest nowe w systemie."
    Dzięki za odpowiedzi.

0