Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zakup pralki, lodówki, zmywarki, piekarnika, mikro

pawelo13 09 Sep 2016 11:31 2646 1
Bosch
    pawelo13
    Level 1  
    Witam;

Przewertowałem to forum jednak jeszcze proszę o pomoc w wyborze następujących sprzętów.

- Pralka - wolnostojąca, z opcją podłączenia na ciepłą i zimną wodę. Cena 1500 (max 2000 jeżeli jest warta uwagi). Z tego co widziałem to modele Gorenje i Beko mają takie opcje. Opinie są różne na ich temat - o Gorenje w okolicach średniej. Za Beko przemawia opcja 5lat gwarancji.
    Tych producentów rozważam tylko ze względu na możliwość podłączenia ciepłej wody. Generalnie jestem za BSH jako, że posiadam takową od 6-7 lat i zero problemów (model Maxx 7 ). Oraz w bsh ogólny montaż i jakość prezentuje wyrównany dobry poziom. Również dobre opinie o pralkach bsh robionych w PL.
    Moja propozycja Bosch VarioPerfect WAN2426KPL.

- Lodówka - moje propozycje SIEMENS KG49NAI22, Bosch KGN49AI22, SIEMENS KG 49EAI30 - priorytetem jest duża pojemność, opinie o nich są różne - oba siemensy ok, bosch już gorzej. To że strzelają nie jest problemem - pytanie jak z trwałością. Póki co mam bsh 6-7lat i mrozi jak szalona.

- Zmywarka - tu mam spory dylemat. Ostatnio zepsuła się 45cm bsh 6letnia - werdykt programator. Opinie o bsh/siemens są mieszane. Dlatego skłaniam się ku Beko z 5latnia gwarancją. Tu też ważne jest podłączenie ciepłej wody.

- Piekarnik i mikro - w zasadzie to bsh - Bosch HBG634BB1 i Bosch BFR634GB1
  • Bosch
    Yuppy
    Level 16  
    pawelo13 wrote:
    - Piekarnik i mikro - w zasadzie to bsh - Bosch HBG634BB1 i Bosch BFR634GB1

Mam, tylko w wersji białej, ogólnie polecam. Jakość na sensownym poziomie. Do piekarnika warto dokupić prowadnice teleskopowe. Mikrofala za droga jak na oferowane możliwości (nie ma choćby grilla czy talerza obrotowego), jednak jeśli ma pasować do piekarnika, to wyjścia nie ma.

Generalnie Bosch i Siemens w AGD to to samo, więc nie wiem, skąd rozbieżne opinie o lodówkach. No chyba że dotyczyły konkretnie tych modeli.