Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Avensis - Montaż zmierzchowego włącznika świateł

okilPL 09 Wrz 2016 14:02 1008 2
  • #1 09 Wrz 2016 14:02
    okilPL
    Poziom 8  

Witam, Panowie mam pewien problem, otóż planuje zamontować automatyczny włącznik świateł mijania (aftermarketowy) i zachodzę w głowę gdzie się wpiąć, tak aby włączały się światła pozycyjne, (xenony) wraz z układem poziomowania, światła tylne i podświetlenie deski.

Kiedyś montowałem doświetlanie zakrętów i z tamtym poszło mi szybko przekaźnik i po sprawie, ale tutaj, wygląda to bardziej skomplikowanie. Nie chciałbym usmażyć jakiegoś komputera, a w schematach jest, że światła działają na mutliplexie.

Moduł który posiadam ma tylko jeden kabel sterujący (+12V) który mam podłączyć przez przekaźnik pod instalację samochodu.

Pytania:
    -czy przy włączniku świateł (za nim) mogę wpiąć się w instalację?
    -jeśli nie to gdzie się wpiąć?

Podrzucam schematy i proszę o pomoc.

Toyota Avensis - Montaż zmierzchowego włącznika świateł Toyota Avensis - Montaż zmierzchowego włącznika świateł Toyota Avensis - Montaż zmierzchowego włącznika świateł Toyota Avensis - Montaż zmierzchowego włącznika świateł

0 2
  • Relpol
  • #2 09 Wrz 2016 14:17
    budiet
    Poziom 22  

Może pokaż jakie włącznik chcesz montować, tzn jaki układ tym steruje.
    Albo producenta tego sprzętu, model, instrukcję.

0
  • Relpol
  • #3 09 Wrz 2016 14:35
    okilPL
    Poziom 8  

Moduł firmy LEPARD
    Link do strony producenta

Moduł w wersji 13.4. zakładka do pobrania tam jest instrukcja w pdf.

Doświetlanie zakrętów oraz funkcja comming home działają, mam je już podłączone, ale teraz chciałem ruszyć z tematem zmierzchowego włącznika świateł. Z modułu wychodzi niebieski przewód który wg. instrukcji mam podłączyć do 40A przekaźnika, a piny z przekaźnika do instalacji samochodu zasilającej lampy i oświetlenie wnętrza. tyle tylko, że zachodzę w głowę ocb z tym multiplexem?

0