Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
LegrandLegrand
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Avensis - Montaż zmierzchowego włącznika świateł

09 Sep 2016 14:02 1857 3
  • Level 9  
    Witam, Panowie mam pewien problem, otóż planuje zamontować automatyczny włącznik świateł mijania (aftermarketowy) i zachodzę w głowę gdzie się wpiąć, tak aby włączały się światła pozycyjne, (xenony) wraz z układem poziomowania, światła tylne i podświetlenie deski.

Kiedyś montowałem doświetlanie zakrętów i z tamtym poszło mi szybko przekaźnik i po sprawie, ale tutaj, wygląda to bardziej skomplikowanie. Nie chciałbym usmażyć jakiegoś komputera, a w schematach jest, że światła działają na mutliplexie.

Moduł który posiadam ma tylko jeden kabel sterujący (+12V) który mam podłączyć przez przekaźnik pod instalację samochodu.

Pytania:
    -czy przy włączniku świateł (za nim) mogę wpiąć się w instalację?
    -jeśli nie to gdzie się wpiąć?

Podrzucam schematy i proszę o pomoc.

Toyota Avensis - Montaż zmierzchowego włącznika świateł Toyota Avensis - Montaż zmierzchowego włącznika świateł Toyota Avensis - Montaż zmierzchowego włącznika świateł Toyota Avensis - Montaż zmierzchowego włącznika świateł
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • LegrandLegrand
  • Level 22  
    Może pokaż jakie włącznik chcesz montować, tzn jaki układ tym steruje.
    Albo producenta tego sprzętu, model, instrukcję.
  • LegrandLegrand
  • Level 9  
    Moduł firmy LEPARD
    Link do strony producenta

Moduł w wersji 13.4. zakładka do pobrania tam jest instrukcja w pdf.

Doświetlanie zakrętów oraz funkcja comming home działają, mam je już podłączone, ale teraz chciałem ruszyć z tematem zmierzchowego włącznika świateł. Z modułu wychodzi niebieski przewód który wg. instrukcji mam podłączyć do 40A przekaźnika, a piny z przekaźnika do instalacji samochodu zasilającej lampy i oświetlenie wnętrza. tyle tylko, że zachodzę w głowę ocb z tym multiplexem?
  • Level 11  
    Witam i jak udało się podłączyć przekaźnik ? działa?