Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers WRDP-11 - Jakość nagrzewnicy , zapłon od świeczki.

09 Wrz 2016 22:57 1902 3
  • Poziom 2  
    Używałem do tego czasu podgrzewacz Beretta Idra 11P. Działał bez awaryjnie jedynie raz w ciągu 12 lat wymieniłem wymiennik ciepła ( miedziana nagrzewnica). Miał świeczkę stale się palącą . Według mnie traciłem na gazie ale zyskiwałem na wodzie. Dzięki stale palącej się swieczce woda w nagrzewnicy była zawsze ciepła i po odkręceniu kranu gotowa np. domycia rąk lub naczyń.
    Chciałbym postawić do dyskusji dwie kwestie.
    1. Czy na pewno stosowanie podgrzewaczy z elektronicznym zapłonem jest ekonomiczniejsze?
    2.Jaki wybrać gazowy podgrzewacz aby nagrzewnica była solidna z wystarczająco grubej blachy. Czy są prawdziwe pogłoski że kupione w castoramie są pod tym względem kiepskie- nagrzewnice są robione z bardzo cieńkiej blachy . Chciałem kupić z castoramy Junkersa WRDP-11-2B za 980 zl. Dziwi mnie jednak że inne hydrauliczne sklepy sprzedają podobne WRP-11 -2B w cenie 1240 zł.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 35  
    Ten Junkers to dobry piecyk. Zapłon jest na baterie, które wystarczają na długo (mam 5,5 roku i jeszcze nie zmieniałem, a mam podobny piecyk, tylko większy - WRDP 14-2B). Oszczędność gazu na świeczce jest a z oszczędzaniem wody nie należy przesadzać, gdyż ten, kto przesadnie oszczędza wodę - zapycha kanalizację. Te z Castoramy nie powinny się jakościowo różnić, ale polecałbym specjalistyczną firmę, która od razu montuje piecyki (np. w Krakowie - Gromgaz). Nagrzewnica jest zawsze miedziana (nie może być inna - przewodzenie), przy czym w tych Junkersach jest to czysta miedź, nie powlekana z wierzchu cyną (lepsze przewodzenie ciepła).
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 2  
    Nie uzyskałem dokładnych informacji na temat jakości nagrzewnic w junkersach.
    Zdecydowałem się na termet GE-19-02 z baterią. Jest tanśzy o 200 PLN od junkersa nagrzewnica kosztuje od 200 do 300PLN.
    W junkersach od 350 do 500PLN. Z mojego 20 letniego doświadczenia z podgrzewaczami gazowymi - nic innego poza nagrzewnicą nie wysiadało .

• Moderator na urlopie...
    kilboh napisał:
    Nie uzyskałem dokładnych informacji na temat jakości nagrzewnic w junkersach.
    Zdecydowałem się na termet GE-19-02 z baterią. Jest tanśzy o 200 PLN od junkersa nagrzewnica kosztuje od 200 do 300PLN.
    W junkersach od 350 do 500PLN. Z mojego 20 letniego doświadczenia z podgrzewaczami gazowymi - nic innego poza nagrzewnicą nie wysiadało .

Jakość "nagrzewnic" jest dobra.
    Co do cen "nagrzewnic" masz nieco mylne wiadomości, jak na 20 letnie doświadczenie.
    Ja, przez 20 lat wymieniłem kilkanaście, ale wszystkie po zamrożeniu.