Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[11.10.2016] NIDays 2016 bezpłatna konferencja NI Warszawa.

TechEkspert 10 Wrz 2016 10:11 3963 1
 • [11.10.2016] NIDays 2016 bezpłatna konferencja NI Warszawa.
  National Instruments organizuje 11 października w Warszawie bezpłatną konferencję odbywającą się w czterech ścieżkach tematycznych:
  -trendy technologiczne i edukacyjne
  -zautomatyzowane testy
  -systemy wbudowane i akwizycja danych
  -warsztaty
  Tematyka dość zaawansowana, jednak jeżeli pracujecie z akwizycją danych, testowaniem lub studiujecie to jest duża szansa, że znacie środowisko LabVIEW.
  Agenda NIDays 2016., Rejestracja na NIDays 2016.
  Źródło:
  http://poland.ni.com/nidays

  Fajne! Ranking DIY
  Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  O autorze
  TechEkspert
  Redaktor
  Offline 
  W moich materiałach znajdziecie testy i prezentacje sprzętu elektronicznego, modułów, sprzętu pomiarowego, eksperymenty. Interesuje mnie elektronika cyfrowa, cyfrowe przetwarzanie sygnałów, transmisje cyfrowe przewodowe i bezprzewodowe, kryptografia, IT a szczególnie LAN/WAN i systemy przechowywania i przetwarzania danych.
  Specjalizuje się w: elektronika, mikrokontrolery, rozwiązania it
  TechEkspert napisał 3047 postów o ocenie 2189, pomógł 8 razy. Jest z nami od 2014 roku.
 • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
 • #2
  TechEkspert
  Redaktor
  [11.10.2016] NIDays 2016 bezpłatna konferencja NI Warszawa.
  Dzisiaj odbyło się NIDays 2016, czy mieliście okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu?
  Jakie tematy przyciągnęły Waszą uwagę?


  Morze możliwości.
  Tematyka poruszana podczas prezentacji i w ramach stanowisk wystawców, była bardzo szeroka, praktycznie nie możliwa do przyswojenia przez pojedynczego uczestnika. Przebieg prezentacji został podzielony na cztery ścieżki (trendy technologiczne i edukacyjne, zautomatyzowane testy, systemy wbudowane i akwizycji danych oraz warsztaty). Podział na bloki tematyczne ułatwił specjalistom odnalezienie interesujących informacji. Ścieżka warsztatowa miała ciekawą formę, nie była ograniczona sztywną agendą. Na miejscu dostępne były stanowiska o różnej tematyce, wyposażone w odpowiedni sprzęt pozwalający na praktyczne próby z oprogramowaniem i sprzętem National Instuments.
  Podczas sesji otwierającej NIDays 2016 sala (a raczej połączone wszystkie cztery sale, w których później odbywały się równoległe sesje) była wypełniona praktycznie w całości.

  Stanowiska wystawców poza wysokim poziomem merytorycznym, stawiały także na efektowne zaprezentowanie określonego rozwiązania, uwagę uczestników przyciągały ruchome i wykorzystujące oświetlenie LED elementy układów automatyki i pomiarów.
  [11.10.2016] NIDays 2016 bezpłatna konferencja NI Warszawa.


  Zaprezentowanie funkcji "zoom" w LabView podczas prezentacji wprowadzającej wywołało falę oklasków wśród uczestników.

  Dydaktyka i badania.
  W części poświęconej edukacji hasło "Do engineering" dobrze odzwierciedla zdrowe podejście do praktycznej nauki, inżynier powinien mieć kontakt z elektroniką nie tylko na ekranie w aplikacji symulatora, ale także w postaci fizycznych urządzeń i układów.
  Została zaprezentowana wersja beta Multisim live, czyli działającego w przeglądarce internetowej symulatora układów elektronicznych. Została podkreślona współpraca z uczelniami, możliwość wykorzystania tych samych narzędzi do zastosowań dydaktycznych i badawczych (oszczędność czasu na poznanie środowiska), przyspieszenie badań oraz ułatwienie przejścia od prototypu do produktu.
  Dla sektora edukacyjnego NI przygotowało programy:
  -LabView Academy: w skrócie, jeżeli zajęcia dla studentów prowadzone są z wykorzystaniem LV, to uczelnia może liczyć na bezpłatne materiały edukacyjne, licencje dla studentów a także bezpłatne egzaminy z LV dla studentów
  -Ambasadorzy LabView: w skrócie, 3 miesięczny "staż" w NI po którym osoby uczestniczące w programie prowadzą szkolenia z LV na swojej uczelni.

  Uwagę przyciągał łazik marsjański zbudowany w Instytucie Automatyki Politechniki Łódzkiej. Modułowa konstrukcja łazika ułatwia transport i testy. W urządzeniu został wykorzystany rozproszony system sterowania, który ułatwia równoległą pracę zespołów nad modułami łazika. Do komunikacji między modułami łazika została wykorzystana magistrala CAN.
  [11.10.2016] NIDays 2016 bezpłatna konferencja NI Warszawa.

  Co nowego w eterze?
  W świecie łączności bezprzewodowej można spodziewać się coraz szybszych transmisji dzięki coraz bardziej zaawansowanym modulacjom (często zajmującym coraz szersze pasmo). Punkty dostępowe będą posiadały coraz bardziej zaawansowane rozwiązania MIMO oraz będą aktywnie nasłuchiwać zajętości pasma. Warto spojrzeć na próby z Massive MIMO gdzie wykorzystano aż 128 anten:
  http://www.ni.com/white-paper/52382/en/
  http://www.ni.com/sdr/mimo/
  Przeciwwagą dla coraz szybszych transmisji bezprzewodowych są transmisje przeznaczone dla urządzeń energooszczędnych, szczególnie w zastosowaniach IoT. Ograniczenie prędkości transmisji, wykorzystanie efektywnych energetycznie modulacji, rezygnacja z full-duplex na rzecz half-duplex oraz próba zachowania funkcjonalności i zasięgu przy małym poborze mocy - to wyzwania stawiane komunikacji dedykowanej dla IoT/M2M.

  Symulacja rzeczywistości i testy automatyczne.
  Obecnie testy automatyczne i symulacje hardware-in-the-loop pozwalają na duże oszczędności i zwiększenie bezpieczeństwa oraz jakości. W przypadku testów automatycznych, możliwe jest wykonanie zautomatyzowanej inspekcji optycznej, elektrycznej a także funkcjonalnej. Przekłada się to na jakość produktu trafiającego do odbiorcy.
  W przypadku technologii bezprzewodowej, możliwe jest symulowanie wielu efektów występujących w rzeczywistej transmisji radiowej (wielodrogowość, efekt Dopplera, zakłócenia itp). Możliwość generowania złożonych lecz powtarzalnych sygnałów (np. LTE, GPS, Wi-Fi), pozwala na miarodajne testy projektowanego systemu.
  Testy i symulacje znajdują zastosowanie w awionice, gdzie nie tylko przynoszą oszczędności (brak konieczności prawdziwego lotu), ale pozwalają się upewnić co do bezpieczeństwa przed wykonaniem rzeczywistego lotu. Możliwe jest także przewidzenie sytuacji i warunków niebezpiecznych na poziomie symulacji, uprzedzając ich wystąpienie w rzeczywistości. Symulacje nigdy nie zastąpią prawdziwego lotu lub jazdy testowej samochodu, lecz mogą zwiększyć bezpieczeństwo prób i ograniczyć koszty.
  Testy i symulacje znajdują zastosowanie w branży motoryzacyjnej. Coraz więcej czujników, radarów i systemów wspomagających jazdę, wymaga wielu prób zanim staną się niezawodne i zostaną wykorzystane w produkcji.
  Jeszcze większe wyzwanie stanowią samochody autonomiczne, gdzie od jakości danych napływających z czujników zależy bezpieczeństwo jazdy.
  Elementy modułowych systemów pomiarowych stają się coraz szybsze, dokładniejsze i coraz bardziej uniwersalne. Moduły mierników elektronicznych potrafią próbkować z częstością Ms/s zamiast niedawnych Ks/s. Poza uniwersalnymi kartami pomiarowymi, dostępne są matryce przełączników, które mogą być przystosowane do przełączania zarówno sygnałów DC jak również RF. Matryce przełączników mogą kierować sygnały w odpowiednie miejsca układu zgodnie z programem testowym. Komputer zarządzający pomiarami również może mieć formę (nieco większej) karty, dodatkowo udostępniając wewnętrzne szybkie połączenia (np. PCIexpress). Dzięki temu obecnie możemy zamknąć zaawansowany i rekonfigurowalny system pomiarowy w przysłowiowym "pudełku" mieszczącym się na stole laboratoryjnym.

  Czy braliście udział w NIDays 2016, jakie są wasze wrażenia?