Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy dysk jest uszkodzony ? Raport S.M.A.R.T

10 Wrz 2016 13:02 582 4
  • Poziom 6  
    Witam serdecznie, mam pewien problem z laptopem Lenovo IdeaPad Y570 . Mianowicie po wyłączeniu komputera i włączeniu go na drugi dzień Windows 7 nagle przestał się uruchamiać (po pokazaniu loga z windowsem , bluescreen). Przy próbuje naprawy wyskakiwał taki o to błąd:
    Nawet nie miałem żadnego punktu przywracania aby odzyskać system. Więc postanowiłem zrobić format C . Przy wyborze dysku na który chcę zainstalować system, wyskoczył błąd, że komputer może mieć uszkodzony dysk. Mimo to postanowiłem zainstalować system. Po instalacji komputer chodzi bardzo wolno, do tego nie chce pokazać się pasek startu ani żadne ikonki, na załadowanie systemu trzeba czekać bardzo długo. Czy to może znaczyć, że dysk jest uszkodzony? Przedstawiam S.M.A.R.T z MHDD

Jak myślicie czy dysk jest uszkodzony ? Czy np Remap albo zerowanie dałoby tu coś ? Z góry dzięki za pomoc.
  • Pomocny post
    Red. Komputery FAQ
    Ten dysk kwalifikuje się tylko do wymiany. W dyskach innych od Seagate'ów (Seagate na pewno to nie jest) Atrybuty 01 oraz 07 powinny wynosić 0, Atrybut mówiący o realokowanych sektorach (05) również powinien wynosić 0. Zabezpiecz swoje dane o ile jeszcze tego nie zrobiłeś i wymień dysk.
  • Poziom 6  
    Kurcze, czyli już nic się nie da zrobić na 100 procent? Ani ten Remap i zerowanie nic nie da? Jesli nie no to trudno będzie trzeba zakupić nowy dysk..
  • Pomocny post
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    matess1 napisał:
    Kurcze, czyli już nic się nie da zrobić na 100 procent? Ani ten Remap i zerowanie nic nie da?

Nie, tylko wymiana.
  • Poziom 6  
    W takim razie dziękuję za szybką pomoc , temat rozwiązany można zamknąć.