Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy warto kupić taką lutownicę?

kubjana 10 Wrz 2016 14:01 1341 10
  • #2 10 Wrz 2016 14:27
    szymon122
    Poziom 37  

Lutownica nawet ok ale będzie męcząca przy lutowaniu płytek. Kolbową będzie wygodniej się pracować. Plusem jest wysoka moc.

Moderowany przez _PREDATOR_:

Dekarza chcesz z Usera zrobić takimi poradami?

• #3 10 Wrz 2016 15:26
    Karaczan
    Poziom 39  

Z tą wygodą to bym polemizował.
    Mnie osobiście tymi pistoletówkami lutuje się płytki zdecydowanie wygodniej niż typową kolbówką.
    Więc kwestia gustu...

• #5 10 Wrz 2016 16:08
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

(6478208852) Kup sobie to.

• #6 10 Wrz 2016 16:36
    szymon122
    Poziom 37  

Ludzie co wy mu polecacie, jeden proponuje wydanie 1000zł na pierwszą lutownicę a drugi proponuje taką z poprzedniego wieku. Zobacz tą (6145667611), miałem podobną (ZD98) przez bodajże 6 lat, byłem bardzo zadowolony, oddałem ją kumplowi tydzień temu bo kupiłem sobie hot air.

• #7 10 Wrz 2016 17:53
    Karaczan
    Poziom 39  

Może jestem jakimś technicznym ignorantem ale jakoś nigdy regulacja temperatury nie była mnie do szczęścia potrzebna, jak i nie widzę specjalnego zastosowania. Może to kwestia obycia ze sprzętem.
    Przynajmniej jeśli chodzi o lutownice klasyczne, bo wiadomo że w HOTAIR to już potrzebne.

Aktualnie najczęściej używam http://www.tme.eu/pl/details/wel.tb100eu/lutownice-grzalkowe-i-transformatorowe/weller/tb100eu/ .
    Czy warto kupić taką lutownicę? _P_
    I jestem z niej mega zadowolony.

• #8 10 Wrz 2016 18:17
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Przypominam:

kubjana napisał:
    dla początkującego elektronika

• #9 10 Wrz 2016 18:33
    2785103
    Usunięty  
  • #10 10 Wrz 2016 19:51
    Karaczan
    Poziom 39  

Lutole są świetne, nie do zajechania, jednak nie jest to typ lutownicy którego Autor szuka.

Do prostego dłubania to co przedstawił w 1szym poście zupełnie wystarczy.
    Polutuje tym i drobnicę jak i grubsze przewody (bez przesady oczywiście).
    A czy kolba czy pistolet to już kwestia preferencji.
    Wkręci się, stwierdzi że mu nie wystarcza to kupi stację ze stabilizacją.
    A przy okazji przekona się czy mu wygodnie pistoletem ;)

Offtop
    Urlop mam więc planuję się za ten miernik zabrać.
    Po za tym, kto tak nigdy nie odwalił niech 1szy rzuci cewką. ;)
    Szczególnie jak co chwile mierzy A na zmianę z V.
    Pech...

• #11 11 Wrz 2016 00:41
    zdzisiek1979
    Poziom 36  

Taka lutownica to dla bohatera domu co potrzebuje polutować 5 kabelków raz na pól roku. Nie warto kupować.

Jak już musisz kupić coś taniego kup kolbę z regulacją temperatury. Dzięki temu nie będzie grzać się w nieskończoność tylko do wyznaczonej temperatury. Szału z tym tez niema ale lepiej tak niż bez tego.
    Zawsze lutowałem transformatorem 55W kolb nie chciałem bo się grzeją ciągle i ciągle a stacji nie chciałem. Kupiłem taka kolbę z regulacją i się po prostu przekonałem. Potem wziąłem stację.
    Wadą tych kolb jest przekaz ciepła na grot. Ale wiadomo 30zł to szału nie ma.

Jak możesz dołożyć kup namiastkę stacji. Jak nie możesz kup kolbę z regulacją.
    Wadą jest jeszcze jej sztywny przewód. Troszkę utrudnia odstawianie do podstawki. Podstawkę trzeba wtedy dociążyć by nie latała jak ż.. po sklepie po pustym sklepie.

Jeszcze jest opcja kolby z regulacją ale już z lekka wyższej pułki ok 150zł jak pamiętam. Był temat nie dawno tu w dziale.

Reasumując do hobby gdzie będziesz ją używał powiedzmy 1god dziennie nie warto.

A dodam ze taka z regulacja co miałem już mi się popsuła i nawet się cieszę z tego powodu. Nie wnikałem co się popsuło ale chyba grzałka. Pozostały mi po niej trzy groty. Ale lepsza taka niż ta z linku.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo