Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bateria nie ładuje się po upadku telefonu Asus Zenfone Laser 2

Ejwon92 10 Wrz 2016 18:28 1479 1
  • #1 10 Wrz 2016 18:28
    Ejwon92
    Poziom 1  

Cześć!
    Dzisiaj po raz 3 upuściłam telefon komórkowy marki ASUS Zenfone Laser 2. Niestety tym razem nie chce się uruchomić bez podłączenia zasilania. Po 2 upadkach bywało, że wyłączał, się w losowych momentach, ale po wyciągnięciu baterii i włączeniu działał poprawnie. Podejrzewałam wtedy, że w środku bateria "nie styka", pomimo tego, że bardzo trudno ją wyciągnąć z telefonu.
    Teraz po 3 upadku nie chce się sam uruchomić bez zasilania na dłuzej niz kilka sekund. Jeśli podepnę go do ładowarki to uruchomi się wyświetlając ekran z symbolem pustej baterii, po przyciśnięciu przycisku włączającego wyświetla się tym razem ekran z symbolem naładowanej baterii, zaraz po tym pokazuje się logo ASUS czyli telefon chce się uruchomić. Niestety po 2 sekundach telefon wyłącza się. Po ponownym podpięciu do zasilania telefon wyświetla symbol pustej baterii, "gaśnie" i znowu pojawia się symbol pustej baterii itd.
    Gdy podepnę go przez kabel usb do laptopa to komputer próbuje zainstalować sterowniki do telefonu, niestety nie wyświetlają się dane telefonu.
    Telefon przed upadkiem miał około 70% naładowania baterii.
    Czy jest jakaś szansa na uratowanie telefonu? Bardzo mi zależy na danych z telefonu. Czy wymiana baterii ma sens, czy może "objawy" świadczą że problem leży głębiej i stało się coś z układem?
    Boje się oddać to losowego serwisu, z doświadczenia wiem, że ciężko znaleźć uczciwy serwis, który nie pogorszy sprawy...
    PS: Tak czytałam podobne tematy. Wszystkie porady prowadza do serwisu ... :(
    Uprzejmie proszę o poradę.

0 1
  • #2 12 Wrz 2016 11:49
    Robert 1960

Poziom 32  

Witam, nikt Ci nie odpowie na to pytanie - bez rozebrania telefonu nie obejdzie się, a wtedy dopiero będzie można określić co jest uszkodzone !

1