Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Karcher - pytanie odnośnie myjki i parownicy firmy karcher

mlonas 10 Sep 2016 20:38 1905 3
 • #1
  mlonas
  Level 7  
  Witam.
  Jeśli nie trafiłem w dział, proszę o przeniesienie we właściwy

  Zamierzam kupić myjkę Karcher K3. Najtańsza tej firmy z wbudowanym zbiornikiem na płyn i moje pytanie jest następujące. Czy nada się ona do nakładania piany aktywnej? W zasadzie to byłoby jej główne zadanie. Czy lepiej pomyśleć nad dokupieniem pianownicy?

  Drugie pytanie jest odnośnie parownicy. W planie jest model sc2 Karchera. Czy ma na tyle duże ciśnienie z dyszy aby mogła wydmuchać wodę z zakamarków w nadwoziu? Nie chcę wydawać kilkuset złotych na samą sprężarkę, a sama parownica mi się również przyda do innych zadań poza czyszczeniem auta, więc pomyślałem o takim kompromisie.
 • #2
  roton
  Level 11  
  Dzień dobry.
  Ja posiadam i używam na codzień parownicę Karcher DE 4002. Urządzenie ma naprawdę dużą siłę wydmuchu pary, ale do osuszania zakamarków się nie nadaje. Nawet przy ustawieniu najmniejszego nasycenia pary, w kontakcie z chłodną powierzchnią blachy pojawia się rosa. Im dłużej dmuchasz, tym więcej wody.
 • #3
  ctlprzeprowadzki
  Level 9  
  Witam,

  Tak jak kolega wyżej napisał, odrazu będzie robić się nalot "rosa" który musisz wytrzeć do sucha, najlepiej mikrofibrą co może byc trudne w zakamarach.

  Co do piany, przez jakis czas używałem karcher k1, z możliwością nakladania piany jednak nie miał wbudowanego zbiornika na piane, jeżeli chodzi o domowe warunki dawał rade byłem zadowolony więc myśle że z k3 będziesz zadowolony.


  Pozdrawiam.
 • #4
  mlonas
  Level 7  
  Czyli tak jak myślałem, że to może nie zdać egzaminu. Muszę coś wymyślić, bo jestem bardzo ograniczony budżetowo, a nie tylko te dwie rzeczy zamierzam kupić. Cóż, w takim razie może chwilowo zda egzamin sprężone powietrze w puszce, bo nie będę w stanie dokupić jeszcze sprężarki. Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam