Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scentrowane koło pasowe w szlifierce taśmowej.

Kamilosław 2 10 Wrz 2016 20:38 678 2
  • #1 10 Wrz 2016 20:38
    Kamilosław 2
    Poziom 10  

Mam taki problem że koło pasowe na wałku szlifierki taśmowej ( obr. 2800) jest scentrowane, i ma na wałku około 3/10 mm luzu, mam 2 pytania.
    1. Może głupie, ale co się stanie jeśli będę tak pracował, koło chyba się nie rozerwie, co się może stać?
    2. Ma ktoś pomysł jak to można naprawić, poza kupnem nowego koła. Ja pomyślałem, że gdyby na wałku zaznaczyć miejsce w którym koło jest odchylone od 90 stopni, zdjąć je i w tym miejscu punktakiem napunktować kilka otworów żeby wałek się trochę wybrzuszył i koło odchyliło się z powrotem do pionu.
    Co o tym myślicie.

• #2 10 Wrz 2016 22:00
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Kamilosław 2 napisał:
    Ja pomyślałem, że gdyby na wałku zaznaczyć miejsce w którym koło jest odchylone od 90 stopni, zdjąć je i w tym miejscu punktakiem napunktować kilka otworów żeby wałek się trochę wybrzuszył i koło odchyliło się z powrotem do pionu.
    Co o tym myślicie.
    Masz uszkodzone koło, więc chcesz rozwalić wał. Chapeau bas.
    Ja wiem i całkowicie rozumiem że czasem szuka się dziwnych rozwiązań zastępczych, ale niszczenie innej części, żeby odłożyć w czasie kupno drugiej?

• #3 12 Wrz 2016 22:32
    101pawel
    Poziom 24  

Jaka jest średnica tego koła i jaką przenosi moc? Z czego jest zdobione i jak jest średnica wałka? W jaki sposób jest unieruchomione na wale?. Co spowodowało, że koło zaczęło bić na boki? Weź i namaluj choćby odręczny szkic.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson