Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux Maximus ZXV7010-chwilowa praca odkurzacza bez załozonego worka

walkery 10 Wrz 2016 21:02 594 6
  • #1 10 Wrz 2016 21:02
    walkery
    Poziom 8  

Witam,

Mam może wydawać się głupie lub śmieszne pytanie, ale pytam serio. Otóż posiadam odkurzacz Electrolux Maximus ZXV7010, do którego zakłada się normalne worki papierowe. Dzisiaj jeden z moich domowników włączył na chwilę odkurzacz, ale dziwni pracował, wogóle nie było czuć siły ssania i wyłączył po ok. 1 minucie. Otworzył pokrywę i się okazało, ze w środku nie było worka. Ktoś wcześniej wyciągnął zapełniony i nie włożył nowego. Czy coś mogło się stać, przez ten czas gdy odkurzacz pracował bez założonego worka? Czy to nie ma wpływu?

Pozdrawiam

0 6
  • #2 10 Wrz 2016 21:11
    freebsd
    Poziom 34  

Też tak miałem kilka razy w Elektroluxie i nadal działa :-)
    Dziwne jest tylko, że nie "ssał". Bez worka powinien to robić nawet lepiej.

0
  • #3 10 Wrz 2016 21:12
    Krzychu7
    Poziom 39  

Raczej nic się nie stało. Odkurzacz nie powinien zaciągnąć kurzu do silnika, jest przecież filtr.

0
  • #4 10 Wrz 2016 21:12
    vodiczka
    Poziom 43  

walkery napisał:
    Czy coś mogło się stać, przez ten czas gdy odkurzacz pracował bez założonego worka? Czy to nie ma wpływu?
    Czy odkurzacz posiada filtr z włókniny pomiędzy workiem a turbiną? Jeżeli posiada to nie ma problemu, wystarczy usunąć to co osiadło na filtrze lub wymienić filtr.

0
  • #5 10 Wrz 2016 21:13
    walkery
    Poziom 8  

Znaczy nie było mnie przy tym, tylko słyszałem z opowieści, że dziwnie ssało, jakby słabo , no i dużo głośniej pracował odkurzacz. No ale to raczej z tego powodu, że nie było worka w środku.

0
  • #6 10 Wrz 2016 21:14
    vodiczka
    Poziom 43  

freebsd napisał:
    Dziwne jest tylko, że nie "ssał". Bez worka powinien to robić nawet lepiej.
    Prawdopodobnie bez worka powietrze wpadało szczelinami. W wielu odkurzaczach jest tak, że worek działa jak uszczelka.

0
  • #7 10 Wrz 2016 21:18
    walkery
    Poziom 8  

vodiczka napisał:
    walkery napisał:
    Czy coś mogło się stać, przez ten czas gdy odkurzacz pracował bez założonego worka? Czy to nie ma wpływu?
    Czy odkurzacz posiada filtr z włókniny pomiędzy workiem a turbiną? Jeżeli posiada to nie ma problemu, wystarczy usunąć to co osiadło na filtrze lub wymienić filtr.

Tak za workiem znajduje się filtr z włókniny (taki wycinany, okrągły), jest to filtr wlotowy przed silnikiem, a później z tyłu jest filtr wylotowy, ale to już całkiem co innego.
    vodiczka napisał:
    Prawdopodobnie bez worka powietrze wpadało szczelinami. w wielu odkurzaczach jest tak, że worek działa jak uszczelka.

Tak, tak, to chyba właśnie działa jak uszczelka, bo praca była dość głośna, tak jakby czegoś brakowało, no i był głośniejszy szum powietrza, a to pewnie dlatego że nie było worka.

0