Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ariston Genus 23 mi - grzeje non stop

mosiek100 10 Sep 2016 23:59 1413 2
 • #1
  mosiek100
  Level 2  
  Witam, po przerwie wakacyjnej uruchomiłem kocioł /włączyłem napięcie zasilające/. Po kilkunastu sekundach "zaskoczył" gaz i grzeje c.o. mimo, że piec jest nastawiony na funkcję c.w.u. i nie sposób przerwać grzania. Jedynie odłączając zasilanie. Puszczenie wody z kranu powoduje wzrost płomienia. Po jej zamknięciu płomień się obniża i grzeje dalej c.o. Po przełączeniu na dwie funkcje nie ma zmiany, płomień pozostaje taki sam i nie da się modulować.
  Czy ktoś może zajmuje się jeszcze takim kotłem? Był serwisant, wymienił obie płytki elektroniki i dalej to samo. Nie ma pomysłu.
  Ktoś pisał, że mikroswitch przy iglicy zaworu trójdrogowego u niego nie działał - sprawdziłem, iglica się wysuwa go przełącza przy odkręceniu wody w kranie. Co z tego, jak piec sam włącza się już wcześniej.
  Poratujcie, proszę przed sezonem. Dzięki.
 • #2
  kz61
  Level 25  
  Może to być uszkodzenie czujnika temperatury i praca w trybie przeciw zamrożeniowym.
 • #3
  mosiek100
  Level 2  
  Czujniki temperatury obiegu c.o. i c.w.u. mają jednakowe oporności i wyglądają identycznie - gdy są zimne - 10.5 kohma. Nie mają wiec chyba wpływu na samoczynne startowanie ogrzewania c.o. przy trybie grzania c.w.u. Odłączenie ich nic nie zmienia. W/g instrukcji tryb p/zamrożeniowy uruchamia się przy temp. +5 i trwa do czasu uzyskania odpowiednio wysokiej temperatury, po czym się wyłącza. A tu grzeje non stop.