Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tenda W316R - Problez z konfiguracją w trybie Bridge.

HotIce 11 Wrz 2016 11:07 1083 1
  • #1 11 Wrz 2016 11:07
    HotIce
    Poziom 17  

Witajcie,
    Sytuacja taka:
    Mam internet z Plusa za pośrednictwem routera Huawei B315s. Potrzebuję dostarczyć sygnał wifi do warsztatu 30 metrów od miejsca instalacji routera, sygnał tam, po przejściu przez 3 ścianki jest znikomy. Pomyślałem że dam dodatkowy router po środku który rozszerzy zasięg. Użyłem routera Tenda W316R, włączyłem tryb bridge, skanowałem w poszukiwaniu routera Huawei, pojawił się na liście dodał się mac, zatwierdziłem, wyłączyłem DHCP, tak żeby pobierał sobie z routera plusa. Internetu nie ma. Potem dowiedziałem się że aby ten tryb działał oba routery muszą obsługiwać tryb bridge a w plusowym wcale nie ma takich ustawień... Dołożyłem następny W316R, do jego WANu wpiąłem kabel z portu routera plusowego, jako interfejs WAN ustawiłem na nim DHCP. Internet z tendy działa. Nastepnie obie tendy ustawiłem identycznie, czyli w stosunku do ustawień fabrycznych, na obu routerach wybrałem tryb bridge, po wyszukaniu skanowaniem ich mac dodały się do ustawień. Dalej brak internetu.. Na obu routerach włączałem w różnych kombinacja serwer DHCP ale nic to nie zmienia, czy ktoś może mi wyjaśnić jak poprawnie skonfigurować ten tryb?

0 1
  • #2 12 Wrz 2016 00:18
    Epic
    Poziom 28  

1. Wklej screeny z konfiguracją WDS i system status z Tendy.
    2.

HotIce napisał:
    Na obu routerach włączałem w różnych kombinacja serwer DHCP ale nic to nie zmienia
    Przy dwóch Tendach DHCP powinno być na tym podłączonym bezpośrednio podłączonym do Huawei. Przy czym adresacja podsieci powinna być inna.
    3. http://www.tendacn.com/pl/faq/2808.html tutorial jak to skonfigurować na podobnym modelu.
    4. Jeżeli dalej nie będzie działać sprawdź czy Tenda nie posiada innej funkcji jak WDS np. uniwersal repeater.

0