Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy S2 - wyświetlacz z allegro

Pocieszny 11 Sep 2016 13:19 1566 9
 • #1
  Pocieszny
  Level 38  
  Potrzebuję wymienić wyświetlacz z dotykiem w Galaxy S2. Znalazłem na allegro w cenie 140-160zł komplet wyświetlacz+szybka, ale są bez ramki. Podejrzewam, że nie są oryginalne. Czy ktoś z Was montował takie zestawy i są one cokolwiek warte? Tam jest AMOLED jak w oryginale czy LCD?
 • #2
  PZ IX
  Level 34  
  Znalazłem nawet za 110 zł. :) Linka nie podam, bo wygaśnie. Jakoś znaczek Samsunga kiepsko im wyszedł na flex PCB...
  Najlepiej spytać mailowo sprzedawcę, jak zacznie się wykręcać czy w ogóle nie odpowie (optymalnie jest wysłać maila z potwierdzeniem przeczytania i to bez pytania dla odbiorcy - o ile się da) to znaczy, że nic nie warte.
  Ogólnie jak widzę w opisie wyświetlaczy do Samsungów z AMOLED w oryginale, frazesy "LCD" i "NOWY" itp. i to w połowie ceny, za którą miałbyś go np. w Magbossie to raczej nic dobrego...
  Gwarancja takich podzespołów może zostać łatwo odrzucona przez sprzedawcę, jeśli go zamontowałeś (dlatego najlepiej najpierw "na pająka" sprawdzić), a nawet samo otwarcie paczki (sic!) może być pretekstem.

  Moja rada - polecam oryginał z demontażu poszukać, jak najmniej zniszczony. Małe ryski na szybce zamaskujesz folią albo szkłem ochronnym - polecam zdecydowanie to drugie, osobiście telefonu bez szkła nie używam, od biedy folia.
 • #3
  Pocieszny
  Level 38  
  Mam świadomość, że oryginały są najlepsze ;) Ale ciekawi mnie czy te zamienniki się do czegoś nadają (dlatego zależy mi na opinii kogoś, kto tego używał). Zdarzyło mi się kupować zamienniki wyświetlaczy np. do Nokii i niektóre były nawet niezłe mimo swojej niskiej ceny.
 • #4
  PZ IX
  Level 34  
  Ja zdecydowanie jestem za oryginałami. Wiem, że ceny ich to 3/4 wartości tego telefonu na rynku, ale jeśli działał poza uszkodzeniem AMOLED wzorowo to warto - i9100 po dziś dzień jest telefonem zdatnym do użytku na co dzień - jedynie akumulator warto wrzucić większy wraz z adekwatną klapką. Kontrast oryginalnego wyświetlacza świetny, na słońcu w trybie Auto widoczność przyzwoita, jedynie na słabej jasności np. w pomieszczeniach, ciemnościach przeszkadza czasem lekko purpurowy odcień szarości jak w N8.
  A te podróby to cóż - ja też montowałem dużo zamienników LCD do Nokii wyprodukowanych jeszcze sprzed ery dotykowych i jak ruszył od kopa to z reguły działał, ale z lekkim pogorszeniem jakości obrazu. Za to np. w N7000 Samsunga mam fatalne doświadczenia z płytką gniazda USB, podróbki totalnie zakłócają zasięg GSM.
 • #5
  Pocieszny
  Level 38  
  Taki tam dialog ze sprzedawcą:

  Samsung Galaxy S2 - wyświetlacz z allegro
 • #6
  patrykGSM
  Level 21  
  Oryginalny moduł w s2 jest oczywiście z ramka. Ja się już dawno wyleczyłem z kupowania takich rzeczy. Najlepiej jak kolega wyżej napisał szukać oryginały używanego.
 • #7
  PZ IX
  Level 34  
  Powyżej przytoczony cytat z maila w zasadzie tłumaczy wszystko... Nie warto, a przynajmniej ja bym nie ryzykował.
  Pozdrawiam
 • #8
  Pocieszny
  Level 38  
  Kupiłem "nowy" (tak naprawdę okazało się, że z demontażu), ale za to oryginalny zestaw: szybka z wyświetlaczem, bez ramki - za 160zł + 20zł przesyłka. Jedyny problem to zabawa z taśmą dwustronną, żeby to przykleić.
 • #9
  PZ IX
  Level 34  
  Mogłeś z ramką kupić. :) Mniej zabawy z tym jest. Praktycznie plug and play, szczególnie w takich Samsungach. Chyba że ramkę masz w naprawdę ładnym stanie. Te używane sety często mają je mocno poobijane.
  Zestaw ruszył bez problemu jak podłączyłeś "na pająka"?
 • #10
  Pocieszny
  Level 38  
  Z ramką były o kilkadziesiąt złotych droższe (niektóre też poobijane). Ten zestaw był zdemontowany z koreańskiej wersji - ramka nie pasowała do modeli z polskiego rynku. Poza tym ponoć jest nowy. Nie widać żadnych rysek ani innych śladów używania. Co prawda sprzedający nie wspomniał o demontażu w treści aukcji, ale po fakcie. No ale nie będę marudził, bo działa dobrze i jest oryginał.