Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BOSCH WLT24460PL 24440PL ELECTROLUX EWS 11277FW

sir-greg 11 Sep 2016 13:59 2226 3
    sir-greg
    Level 13  
    Stoję przed dylematem jaki sprzęt z tematu posta wybrać, oglądałem już Electroluxa w sklepie i wygląda fajnie, szczególnie pojemnik na detergent gdzie można wlać płyn do prania, nie wiem czy to jakaś specjalna metoda dozowania czy co?

Boscha nigdzie nie spotkałem w tym wydaniu, gdzie można by na żywo pooglądać, tylko w internecie. Ciekaw jestem tego bębna w Boschu który ma jakiś tam super kształt że się lepiej dopiera.

Obie mają podobną cenę i parametry oraz silniki bezszczotkowe, grzałka w Electroluxie ponoć niklowana. Doradźcie coś proszę.
    lukasz938
    Level 10  
    Posiadam Bosch VarioPerfect WLT24440PL i jestem z niej zadowolony, cicha, dobrze pierze. Jedyna wada to że muszę włączać dodatkowo wodę by pranie było dobrze wypłukane przy dużym załadunku ale myślę że do normalne. Pozdrawiam
    sir-greg
    Level 13  
    Dzięki! A to ciekawe bo właśnie ten model ma kontrolę piany więc powinien sam dodatkowo uruchomić płukanie...hmm, póki co rozważałem jeszcze LG F12A8ND ale brak ich w sklepach więc na razie się wstrzymałem.
    lukasz938
    Level 10  
    Piana się nie tworzy na tyle by uruchomiło się płukanie, może dlatego że używam trybu eko czyli (moja teoria) mniejsza temp wody i dłużysz cykl, do tego niemiecki płyn do prania, pełne załadowanie. Powiem że ta pralka nie ma zemną lekko. Piorę w niej również ubrania robocze, co prawda wcześniej wypłukane ręcznie, a po takim praniu włączam czyszczenie bębna czyli płukanie w 90 stopniach. Może przechwalam, ale mam nadzieje że wytrzyma jak najdłużej.