Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Carina E 1995 - nie kreci rozrusznik

pawnow454 11 Sep 2016 15:02 2328 28
Optex
    pawnow454
    Level 7  
    Witam wszystkich jestem nowy na forum mam problem z moją cariną e 1.6 po prostu pewnego dnia przestała krecic rozrusznikiem jak sie chce kręcić to jest cykniecie z okolic akumulatora i nic tylko zegarek przygasa kontrolki nie ale jak się podepnie plus pod ten cieńszy kabelek od rozrusznika to kręci jedynie masy sprawdzałem i są ok.
  • Optex
    pawel16150
    Level 30  
    W okolicach akumulatora nie są zamontowane przekaźniki, może właśnie któryś odpowiada za odpalanie. Przyjrzyj się gdzie to cykanie występuje.
    andrzej20001
    Level 43  
    jak podasz na cieńki rozrusznika plus i pali to padła kostka. Valeo zapewne.
    pawnow454
    Level 7  
    rozumiem że chodzi o kostke stacyjki ?
  • Optex
    pawel16150
    Level 30  
    Ale piszesz że masz cyknięcie podczas odpalania w okolicy akumulatora, sprawdź przekaźnik
    pawnow454
    Level 7  
    sprawdziłem to cykniecie jest z przekaznika od abs
    pawel16150
    Level 30  
    No to kostka stacyjki do wymiany.
    pawnow454
    Level 7  
    a przypomniało mi się jeszcze ze dość nie dawno był wycinany alarm bo sie spalił i nie działał mogło mieć to coś wspólnego ?
    andrzej20001
    Level 43  
    cykają przekaźniki odcinające zbędne do rozruchu obwody. Tam padały namiętnie kostki. Od sprawdzenia tam zacznij. 20min. roboty
    pawnow454
    Level 7  
    dałem przewod od stacyjki do rozrusznika i kręci ale nie odpala nie ma iskry jutro bede mial cewke to podstawie
    pawel16150
    Level 30  
    To nie wina cewki tylko kostki,.
    pawnow454
    Level 7  
    znalazłem na allegro jest tylko jedna a czy moge jeszcze jakis kabel dac od stacyjki do cewki zeby sprawdzic czy na bank zapali ?
  • Helpful post
    pawel16150
    Level 30  
    Lepiej nie kombinuj, wymień kostkę bo się zużyła i po problemie
    pawnow454
    Level 7  
    no dobra kupie i zobaczymy ,dzieki półki co za szybkie odp
    andrzej20001
    Level 43  
    SPRAWDZ żarówką najpierw czy masz wyjście z kostki na rozrusznik.
    pawnow454
    Level 7  
    tak wyjście jest bo jak wepne kabel w kostke tą szeroką od stacyjki i dam do rozrusznika to kreci jak by gdzieś po drodze byl przerwany
    pawnow454
    Level 7  
    dzisiaj założyłem tą cewke ale faktycznie nic i czekam na ta kostke od stacyjki ale nadal watpie żeby miała coś z iskrą związanego ,prędzej czujnik położenia wału
    pawel16150
    Level 30  
    Kostka włącza kilka pozycji i nie włączy zasilania na cewkę - zapłon
    pawnow454
    Level 7  
    no ta odpowiedź mnie zadowoliła kostka i tak będzie dopiero w środe
    pawnow454
    Level 7  
    Założyłem nowa stacyjkę z kostką i żadnej poprawy tylko świeca kontrolki i nic
    andrzej20001
    Level 43  
    Post nr.15 sie kłania.
    pawnow454
    Level 7  
    Sprawdzałem kręcąc rozrusznikiem na krótko Ze nie dochodzi prąd do wtryskiwaczy i nie ma iskry żaróweczka w kostce od wtrysku nie migała chyba będzie to komputer wyjąłem go i widzę ze jest podpisany czyli ktoś już go zmieniał ,co do rozrusznika to nie ma prądu w tej wtyczce plusa sterującego a z kostki przy stacyjce wyjście jest
    pawnow454
    Level 7  
    Witam żadnych zmian nic nie znalazłem czy może ją gaz blokować ? bo jak włącze zapłon to panel od gazu nic a jak odłączę masę od silnika to się palą kontrolki na nim.
    bandi21
    Level 30  
    Do rozrusznika jest fioletowy przekaźnik w skrzynce obok akumulatora o ile dobrze pamiętam.
    pawnow454
    Level 7  
    jest taki ale z tego co patrzyłem wszystkie przekaźniki są ok
    bandi21
    Level 30  
    Jak sprawdziłeś?Stacyjka wysterowuje przekaźnik?Masa na cewkę przekaźnika dochodzi?Plus który jest na stałe też jest?Po zmostkowaniu styku przekaźnika rozrusznik się odzywa?
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Brakuje ewidentnie zasilania. Bezpieczniki sprawdź, Twoje działania zapewne doprowadziły do zwarcia i spalenia bezpiecznika. Masy od silnika nie odłączaj więcej bo sterownik ubijesz.
    pawnow454
    Level 7  
    bezpieczniki wszystkie sprawdzałem miernikiem i są dobre jak zmostkuje ten przekaźnik od rozrusznika to kręci tak sie składa ze mam druga carine (nie moja) ale 2.0 benzyna i przekaźnik rozrusznika pożyczyłem od niej ale nic to nie dało.
    pawnow454
    Level 7  
    Witam temat do zamknięcia auto sprzedane uszkodzone.