Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena Radmor 3282/8 przeróbka na wykonanie 4

11 Wrz 2016 15:02 1908 3
  • Poziom 9  
    Witam

Posiadam antenę jak w temacie Radmora pałkę 3282 wykonanie 8. Spisuje się w paśmie podanym przez producenta wyśmienicie. Natomiast chcę ją przerobić na wykonanie 4 by pracowała w 149-155MHz. Coś trzeba dołożyć, obciąć - proszę o radę, czy jest jakiś sens się z tym bawić.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 29  
    Odradzam - nie grzebać w dobrej i porządnej antenie, tylko kupić antenę na właściwy zakres. Zresztą w wypadku przejścia z zakresu 164÷170 MHz na 149÷155 MHz nie ma mowy o skracaniu, wręcz przeciwnie.

Konstruowanie anten to nie jest taka prosta sprawa (mimo miliona opisów w Internecie stwarzających złudzenie, że może to zrobić dobrze każdy i od razu bez doświadczenia), więc może nie należy rozpoczynać zdobywania doświadczeń od przeróbki 5-metrowej profesjonalnej anteny porządnego producenta.
  • Poziom 9  
    Wiesz kolego jak bym miał wymiary z oryginalnej anteny wykonania 4 stwierdził bym sobie czy jestem wstanie wydłużyć promiennik cokolwiek zrobić tylko jednak trudno o zdobycie konstrukcji tego wykonania. Najlepiej mieć drugą taką wykonania 4 i porównać czym się różnią.
  • Poziom 29  
    Jak uważasz. Ale tę antenę nie wystarczy mechanicznie skopiować, ale jeszcze trzeba zestroić. A po rozmiarach sądząc, jest to złożona wielopiętrowa konstrukcja złożona z kilku elementów rozdzielonych przesuwnikami fazowymi. To większa sztuka niż prosty promiennik ćwierćfalowy z przeciwwagami, gdzie wystarczy reflektometr i kombinerki do cięcia.

Dokumentacji wykonawczej anten Radmora nigdy dotąd w sieci nie spotkałem (w przeciwieństwie do dostępnych wszędzie instrukcji serwisowych ich radiotelefonów).