Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy opłaca się kupić 2-letni telefon?

emberdo 11 Sep 2016 15:08 4482 6
 • #1
  emberdo
  Level 8  
  Witam,
  czy warto kupić używany 2 lata telefon w świetnym stanie? Konkretnie Samsung Galaxy s5. Tak, czy nie i dlaczego?
 • #2
  marqqv
  Level 32  
  Jeżeli jest sprawny , nie kradziony , w dobrej cenie i podoba Ci się to dlaczego nie . Ty decydujesz :)
 • #3
  cxzcxz123
  Level 32  
  Powszechnie wiadomo, że lepiej jest kupić ex flagowca (czyli używany smartfon, który kiedyś był flagowym modelem) niż nowy telefon z tzw. średniej półki. Ex flagowce w większości przypadków mają lepsze parametry niż nowe średnio półkowe telefony. Nie dotyczy to jednak chińskich telefonów. Chińskie telefony takich marek jak Xiaomi czy LeTV są dużo tańsze i wcale nie gorsze, więc gdy ktoś rozważa wybór między ex flagowcem a dobrym nowym chińskim telefonem to powinien kupić "chińczyka".

  Miałem jakieś 2 miesiące temu używany LG G3 ale zmieniłem na chiński nowy telefon Xiaomi Redmi Note 3 Pro. Obydwa kupione za niemal tą samą cenę (około 660 zł). I muszę przyznać, że chiński Xiaomi jest dużo lepszy od LG. Aparat jest tylko trochę gorszy ale płynność działania i czas działania na jednym ładowaniu dużo lepszy.

  A jeśli można wiedzieć to jaki jest budżet na telefon i na czym Ci zależy najbardziej?
 • #4
  emberdo
  Level 8  
  Mój budżet to 800-900zł
  Zdecydowałam się już na Samsunga s5 i szukam jakiejś używki. Znalazłam kilka ofert, wszystkie telefony są w bardzo dobrym stanie wizualnym i technicznym, no ale mają po 2 lata i boję się żeby z dnia na dzień nagle coś nie zaczęło szwankować.
 • #6
  marqqv
  Level 32  
  Jeżeli są w bardzo dobrym stanie tzn. że były mało używane ,lub są odnowione tzn zmieniona wyczyszczona obudowa . I teraz ważne kto oferuje te używki czy jest to sprzęt z gwarancją jakąś tam ale minimum 3mies. czy to telefony z aukcji lub innych niewiadomych źródeł . Jest to loteria zakupowa wiec musisz uważać . Z nowych w tej cenie zobacz sobie np. HTC 620 lub 820 i będzie pani zadowolona :)
 • #7
  ElektronicznyMichal
  Level 19  
  S5 to bardzo fajny i udany model. W tej kwocie znajdziesz na pewno egzemplarz na gwarancji. Szukaj roczniaka albo przynajmniej by miał te pół roku do końca gwar. Będziesz miał pewność że jest z nim wszystko ok i nie zepsuje Ci się po kilku dniach ;).