Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podpiąć router do routera TP-> Belkin

11 Wrz 2016 15:41 582 5
  • Poziom 13  
    Router 1: TP-Link TL-WR841N
    router 2: Belkin surf n150

Probuję podłączyć kablem router2 do routera1 żeby rozszerzyć działanie WiFi na wsi.
    Internet -> WAN (router1) LAN -> WAN (router2) LAN-> PC działa internet bez problemu. Natomiast gdy chce podłączyć laptopa do routera2 poprzez WiFi to wychodzi mi błąd "unidentified network".
    Wyczytałem, że muszę wyłączyć DHCP na router2 i wpisać tam ręcznie IP z router1?
    Tylko według supportu Belkina Link muszę wpisać te wszystkie dane jak DNS server itp? Czy też przy wyłączaniu DHCP na router2 Link wystarczy zostawić tak jak jest na printscreen ich?
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    blacknigga napisał:
    Wyczytałem, że muszę wyłączyć DHCP na router2 i wpisać tam ręcznie IP z router1?

Herezje jakieś. Jeśli router2 nie daje sie przełaczyć w tryb Access Point to pozostawiazz na nim uruchomione zarówna DHCP klient (by pobierał adres z routera1 na porcie WAN) i serwer (by rozdawał adresy komputerom podłączonym do jego portów LAN).
  • Poziom 13  
    Nie bardzo rozumie. Jak mam podłączyć Belkina w takim razie do TP linka kablem, tak by na obu routerach mieć WiFi?
    Na ustawianiach fabrycznych routera2 miałęm internet kablem, ale wifi nie działało.

Router1 ip jest 192.168.1.1 a router2 ma 192.168.2.1 więc jak wyłącze DHCP w router2 to jego IP będzie spoza IP routera1, co jest poprawne? Czy jest może problem w 192.168.1.x vs 192.168.2?
    blacknigga napisał:
    Na ustawianiach fabrycznych routera2 miałęm internet kablem, ale wifi nie działało.

Może fabrycznie jest wyłączone i trzeba je dopiero skonfigurować Oczywiście SSID inny niż WiFi w routerze 1.

blacknigga napisał:
    Router1 ip jest 192.168.1.1

Jaka maska podsieci?

blacknigga napisał:
    a router2 ma 192.168.2.1 więc jak wyłącze DHCP w router2 to jego IP będzie spoza IP routera1, co jest poprawne? Czy jest może problem w 192.168.1.x vs 192.168.2?

Jeśli oba routery mają działać w trybie routerów to masz w sumie 3 sieci:
    - WAN - [router1] - Lan1 - [router2] - Lan2.
    Router1 nadaje w sieci Lan1 adresy z zakresu przykładowo 192.168.1.2-192.168.1.100, router2 w sieci lan2 z zakresu 192.168.2.2-192.168.2.100. Adresacja się nie pokrywa - to poprawne, zadbać trzeba o poprawną maskę w obu sieciach LAN - 255.255.255.0, przy takiej masce poprawnie będą przekazywane żądania z sieci Lan2 do sieci Lan1.

Wada powyższego rozwiązania - urządzenia z sieci Lan1 nie zobaczą urządzeń w sieci Lan2, dlatego router2 lepiej przestawić w tryb AP (Access Point) i wyłaczyć w nim DHCP, ustawiając w nim stały adres spoza zakresu DHCP w routerze1 - odwołując się do powyższego przykładu na przykład 192.168.1.101. W takiej sytuacji wszystkie urządzenia będziesz miał w jednej sieci i z jednolitą adresacją z zakresu 192.168.1.2-192.168.1.100.
  • Poziom 13  
    jdubowski napisał:
    Jeśli oba routery mają działać w trybie routerów to masz w sumie 3 sieci:
    - WAN - [router1] - Lan1 - [router2] - Lan2.
    Router1 nadaje w sieci Lan1 adresy z zakresu przykładowo 192.168.1.2-192.168.1.100, router2 w sieci lan2 z zakresu 192.168.2.2-192.168.2.100. Adresacja się nie pokrywa - to poprawne, zadbać trzeba o poprawną maskę w obu sieciach LAN - 255.255.255.0, przy takiej masce poprawnie będą przekazywane żądania z sieci Lan2 do sieci Lan1.

Podmaska jest 255.255.255.0 na obu routerach
    Czyli bez większego kombinowania powinno działać wifi na routerze2 jeśli podepnę routery poprzez LAN? Muszę włączać/wyłączać DHCP? - Nie zależy mi na tym by urządzenia się widziały, zależy mi na wifi na obu routerach.
    Bo przy takich ustawieniach podczas próby podłączenia się poprzez wifi wychodzi błąd "unidentified network" i nie ma internetu. Kablem jest.
    blacknigga napisał:
    Czyli bez większego kombinowania powinno działać wifi na routerze2 jeśli podepnę routery poprzez LAN?

Tak.

blacknigga napisał:
    Muszę włączać/wyłączać DHCP?

Jeśli oba routery pozostają routerami to na obu musisz włączyć DHCP.

blacknigga napisał:
    Bo przy takich ustawieniach podczas próby podłączenia się poprzez wifi wychodzi błąd "unidentified network" i nie ma internetu. Kablem jest.

Masz coś nakombinowane w WiFi drugiego routera (np. włączony tryb którego nie obsługuje urządzenie mające się podłączyć do sieci).