Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Beko din 5835 - Zmywarka Beko Din 5835 nie obraca się górny zraszacz

Teraona 11 Sep 2016 19:27 2649 5
 • #1
  Teraona
  Level 2  
  Witam. Problem mam z moją 3 letnią zmywarką Beko.. do tej pory myła dobrze. Ostatnio brudzi bardzo naczynia w koszu środkowym i w szufladzie na sztućce. Zauważyłam że nie puszcza wody z górnego śmigła i to śmigło się nie obraca. Nie wiem w czym może leżeć problem. Śmigło obraca się, nie jest zablokowane (za pomocą ręki), są też drożne dysze, filtr czysty. Raz w miesiącu zmywarka jest systematycznie czyszczona za pomocą somatu. Nie widać nigdzie śladów kamienia bądź brudu. Wąż odpływowy też został przeczyszczony. Grzałka działa bo woda jest gorąca w trakcie mycia. Suszenie też działa bez zarzutu. Jedynie to śmigiełko najmniejsze nie domaga... ktoś coś w tym temacie może podsunąć jakąś sugestie?
 • #3
  Teraona
  Level 2  
  Rurka ... ma pan na myśli tą rurkę która doprowadza wodę do śmigieł? Co do pompy to trochę mam lęk grzebać aż tak głęboko we flakach sama ;) poczekam na jakąś męską rękę w pobliżu ;) Filtr jest czysty na pewno sprawdzam go przynajmniej dwa razy na tydzień.
 • #4
  nares
  Home appliances specialist
  Teraona wrote:
  poczekam na jakas meska reke w poblizu

  Oby ta ręka, miała jakieś pojęcie o zmywarkach...
 • #5
  Teraona
  Level 2  
  Rurkę zdemontowałam jest czysta jak łza. Nie jest niczym zapchana, brak jakiegoś osadu i jest w stu procentach drożna. Zostaje sprawdzić te pompę... Ręka moja mi starcza w drobnych naprawach :D ta męska jest potrzebna do wyciągnięcia zmywarki z zabudowy :) . Pozdrawiam ;)
 • #6
  maczo82
  Level 6  
  Mam podobny problem zmywarka beko DIS5831 tylko że u mnie w ogóle nie startuje program idzie pobiera wodę a nic się nie dzieje jak dostać się do pompy?

  Dodano po 1 [minuty]:

  I co ewentualnie zrobić?