Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mysz nie działa

07 Lip 2005 20:38 1416 5
  • Poziom 16  
    Witam !!!

Zainstalowałem Windowsa XP prof.
    Płyta ABIT BE 6-II v.2.0 BX 133 RAID
    Procek 700
    Nie mam sterowników od płyty gł.

Mysz na ps2 na początku działa i po 30s zabawie zaczyna sie zawieszać i zatrzymuje się, po restarcie kompa znów 30s.
    (mam dwie nowe myszki działające na innych kompach i na obu to samo)

Podłączyłem mysz na coma i działa oki.

Nie wiem jak było przed instalacją systemu bo komp nie chciał sie uruchomić.

Zauważyłemm że wentylator w zasilaczu padł - ale jeszcze go nie wymieniałem, a może to wina zasilacza - bo bez wentylatora to jest gorący, a nie wiem od jakiego czasu wentylator nie działa.

Proszę o pomoc !!!

Pozdrawiam Mariusz
  • Poziom 30  
    przede wszystkim zainwestuj w wentylatorek w zasilaczu bo zabijesz zasilacz i prawdopodobnie inne podzespoly w komputerze on tez powoduje ruch powietrza wewnatrz obudowy
  • Poziom 16  
    30 sekund to najprawdopodobniej tyle, ile potrzeba do nagrzania zasilacza. PS2 wykorzystuje najprawdopodobniej (i najczęściej tak jest) napięcie VSB+5V, które odpowiada za pracę całego zasilacza, a co za tym idzie całego komputera. Jeżeli nie bawiłeś się w naprawę zasilaczy to zainwestuj w nowy zasilacz, bo ten twój, pod wpływem nagrzewania się przez brak chłodzenia, jest z pewnością do gruntownego przeglądu z wymianą elektrolitów.
    Zawieszanie się myszy może być skutkiem niewłaściwego filtrowania lub też zawyżonego napięcia VSB. Tam powinno być stabilne 5V.
    Powodzenia
  • Poziom 28  
    Jakiej firmy sa to myszki ? W win Xp z sp2 sa problemy ze sterownikami do myszek i nalezy uzywac seterownikow dolaczonych do myszek a nie tych ktore laduje windows automatycznie.
  • Poziom 21  
    Pewne myszy nie chcą działać z USB i Win XP.
    Powód -> zapytaj Microsoft.
    Postaraj się o przejściówke PS2.
    Powinno działać.
  • Poziom 16  
    Mariusz G napisał:
    Płyta ABIT BE 6-II v.2.0 BX 133 RAID
    Procek 700
    Nie mam sterowników od płyty gł.

Sterowniki, BIOS itd. znajdziesz np. tu:
    http://www.abit-usa.com/products/mb/drivers.php?categories=1&model=119
    Zasilacz, jak już wspomniano, oczywiście musisz naprawić lub wymienić.
    A co do myszki - obojętne czy podłączysz ją pod PS/2 czy COM, tak samo dobrze powinna działać (na sprawnym sprzęcie).