Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć bramę SuperPowerJack HARL-2418+

Fiksu1901 11 Wrz 2016 22:48 558 8
  • #1 11 Wrz 2016 22:48
    Fiksu1901
    Poziom 2  

Witam, w które piny wpiąć kable od siłowników?
    Jak podłączyć bramę SuperPowerJack HARL-2418+ Jak podłączyć bramę SuperPowerJack HARL-2418+ Jak podłączyć bramę SuperPowerJack HARL-2418+ Jak podłączyć bramę SuperPowerJack HARL-2418+

1 8
  • #2 11 Wrz 2016 23:30
    Marek J.
    Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne

W żadne...
    Masz siłowniki i sterowanie radiowe. Brakuje Ci jeszcze co najmniej jednego "drobiazgu" którym jest centrala sterująca i zasilacz/transformator.
    Można by było pokusić się o jakiś zasilacz i podłączyć do radiolinii "aby tylko działało", ale podejrzewam, że żaden z "szanujących się" forumowiczów nie przyczyni się do tego występku...
    (brak profesjonalizmu, zabezpieczeń itp itd...)
    Słowem - musisz wzbogacić swój zestaw o centralę sterującą do siłowników na 24V DC z zasilaczem i/lub transformatorem o odpowiedniej mocy.

0
  • #3 12 Wrz 2016 18:11
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

Marku te radia często dłubacze wykorzystują jako centralki - patrz temat gigant o samodzielnych siłownikach i sterownikach. Jeśli pytający chce użyć tego radia - niech przejrzy największy temat na elektrodzie.
    Podpowiem tylko że radio ma być ustawione w tryb przerzutnika a do zatrzymywania siłowników w skrajnych pozycjach są używane krańcówki fabrycznie wbudowane w Power Jacki.
    Owszem, trąci to druciarstwem ale jednak za 40 zł działa.

0
  • #4 12 Wrz 2016 19:03
    Marek J.

@kotbury Zgadzam się z Tobą w 100% i napisałem o tym wcześniej. O tego typu podłączeniach uczono mnie już prawie 40 lat temu w szkole podstawowej na ZPT i fizyce. Były wtedy zestawy mały elektronik, młody chemik etc. Nie wiem czego teraz uczą, ale można w sieci wyszukać wszystko o połączeniach szeregowych, równoległych, pracy bi i monostabilnej , zasilaczach itp.itd...
    Chodzi mi po prostu o to aby w czasach gdy "wolna amerykanka" się kończy i obowiązują pewne przepisy, normy i dyrektywy - nie zaniżać poziomu portalu jakim jest Elektroda.
    Chodzi również o konsekwencje gdy coś złego się wydarzy. Ktoś zapyta "skąd pomysł żeby tak to podłączyć?!!!"...."ano fachofcy z elektrody podpowiedzieli..."
    Stąd moja odpowiedź.

0
  • #5 12 Wrz 2016 19:50
    Zbigniew 400
    Poziom 33  

Dosyć często spotykam się z montażem przez fachowców.
    Brak PE przy siłownikach/ położono 3x2,5/.
    PE nie ma wcale.
    Brak fotokomórek.
    Generalnie powinno być 2 pary. Producenci dają jedną lub wcale.

0
  • #6 12 Wrz 2016 20:29
    Fiksu1901
    Poziom 2  

Nie zrozumieliście mnie, mam cały zestaw podany w temacie, czyli siłowniki, zasilacz 24, centralkę, piloty itd.
    Chodzi mi o to, jak podłączyć kable od siłowników do centralki tak żeby działały na pilota tzn. w które piny wpiąć kable od siłowników?
    Jak podłączyć bramę SuperPowerJack HARL-2418+ Jak podłączyć bramę SuperPowerJack HARL-2418+

0
  • #8 12 Wrz 2016 20:42
    Marek J.

A gdzie ta centralka? Jaki model? Na fotkach widzę tylko siłownik, odbiornik radiowy i jakiś śmieszny zasilacz...

0
  • #9 12 Wrz 2016 20:54
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

Niech ma:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic504473-1320.html post numer 1325.

Siłowniki mają wbudowane krańcówki z diodami których nie ma na rysunku - mają być wpięte szeregowo z obu stron silnika (i jak nikt nie ruszał fabrycznych podłączeń - chociaż sądząc po kolorze kabelków to miało miejsce maczanie łapek - to siłowniki mają na gotowo podpięte krańcówki - tylko trzeba krzywkami wyregulować momenty stopu).

PS - jak już wszyscy pisali wcześniej - to nie centralka a goły odbiornik z nieco większymi możliwościami sterowania przekaźników. Wystarczą 2 kanały. Oznaczenia kanałów podobne na twoim odbiorniku i na przykładzie - powinieneś się połapać. Sterowanie będzie dwoma przyciskami pilota - jednym otwieranie , drugim zamykanie. Brak możliwości zatrzymania bramy w trakcie ruchu oraz prostego podłączenia czegokolwiek typu fotki.
    PPS - ile ten zasilacz daje prądu? jeden power Jacek bierze ok 4A w normalnej pracy, przy starcie 2x więcej... więc zasilacz powinien mieć chociaż jakieś 8-10A, chyba że brama jest ze styropianu...

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo