Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seagate 1TB SRD00F1 - odzyskanie danych, pamięć zewnętrzna, dekoder nc+

tykwtyk 11 Wrz 2016 23:54 792 4
  • #1 11 Wrz 2016 23:54
    tykwtyk
    Poziom 2  

Witam.

Podłączyłem dysk Seagate 1TB (model SRD00F1) do dekodera nc+, aby obejrzeć zapisany na nim film. W połowie odtwarzania film zaciął się. Na ekranie nie pojawił się żaden komunikat. Próba z przyciskiem 'back' na pilocie również nie pomogła. Po ok. 2 minutach wyłączyłem zasilanie - wyciągnąłem kabel zasilający z dekodera. Chciałbym dodać, że do tej pory żadna problemowa sytuacja przy odtwarzaniu plików z tego dysku zewnętrznego za pośrednictwem dekodera nie miała miejsca.
    4 kolejne komputery po podłączeniu dysku nie wykrywają go (nie jest widoczny w eksploratorze). Dekoder i telewizor również. Dysk widoczny jest natomiast w BIOS-ie.
    Zamieszczam screeny z momentów, gdy podejmowałem jakiekolwiek działania z dyskiem.
    Crystal Disc, Photorec oraz Tetedisc nie widzą dysku. Natomiast, w 'zarządzaniu dyskami' Seagate widnieje, lecz jako niezainicjowany. W DMDE po wyborze opcji i zatwierdzeniu pojawia się informacja o 'nieprawidłowych parametrach'.

Poproszę o wskazówki w celu odczytania/odzyskania danych z dysku zewnętrznego.

Seagate 1TB SRD00F1 - odzyskanie danych, pamięć zewnętrzna, dekoder nc+ Seagate 1TB SRD00F1 - odzyskanie danych, pamięć zewnętrzna, dekoder nc+ Seagate 1TB SRD00F1 - odzyskanie danych, pamięć zewnętrzna, dekoder nc+ Seagate 1TB SRD00F1 - odzyskanie danych, pamięć zewnętrzna, dekoder nc+ Seagate 1TB SRD00F1 - odzyskanie danych, pamięć zewnętrzna, dekoder nc+

0 4
  • #3 30 Wrz 2016 11:42
    tykwtyk
    Poziom 2  

Ciężko mi to określić, ale nie słyszę nic niepokojącego. Standardowy dźwięk po podłączeniu - ok. 3-4 sekund słyszalny dźwięk 'zaskoczenia' dysku, który następnie ustaje.

0
  • #5 30 Wrz 2016 13:04
    tykwtyk
    Poziom 2  

Miałem nadzieję na zastosowanie mniej inwazyjnych rozwiązań. Niemniej jednak dziękuję za odpowiedź. Prawdopodobnie skłonię się właśnie ku temu rozwiązaniu, bo zbyt długo czekam na wsparcie uwzględniające działanie pokojowe.
    Poinformuję o efektach.

0