Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seagate 1TB SRD00F1 - odzyskanie danych, pamięć zewnętrzna, dekoder nc+

tykwtyk 11 Wrz 2016 23:54 792 4
 • #1 11 Wrz 2016 23:54
  tykwtyk
  Poziom 2  

  Witam.

  Podłączyłem dysk Seagate 1TB (model SRD00F1) do dekodera nc+, aby obejrzeć zapisany na nim film. W połowie odtwarzania film zaciął się. Na ekranie nie pojawił się żaden komunikat. Próba z przyciskiem 'back' na pilocie również nie pomogła. Po ok. 2 minutach wyłączyłem zasilanie - wyciągnąłem kabel zasilający z dekodera. Chciałbym dodać, że do tej pory żadna problemowa sytuacja przy odtwarzaniu plików z tego dysku zewnętrznego za pośrednictwem dekodera nie miała miejsca.
  4 kolejne komputery po podłączeniu dysku nie wykrywają go (nie jest widoczny w eksploratorze). Dekoder i telewizor również. Dysk widoczny jest natomiast w BIOS-ie.
  Zamieszczam screeny z momentów, gdy podejmowałem jakiekolwiek działania z dyskiem.
  Crystal Disc, Photorec oraz Tetedisc nie widzą dysku. Natomiast, w 'zarządzaniu dyskami' Seagate widnieje, lecz jako niezainicjowany. W DMDE po wyborze opcji i zatwierdzeniu pojawia się informacja o 'nieprawidłowych parametrach'.

  Poproszę o wskazówki w celu odczytania/odzyskania danych z dysku zewnętrznego.

  Seagate 1TB SRD00F1 - odzyskanie danych, pamięć zewnętrzna, dekoder nc+ Seagate 1TB SRD00F1 - odzyskanie danych, pamięć zewnętrzna, dekoder nc+ Seagate 1TB SRD00F1 - odzyskanie danych, pamięć zewnętrzna, dekoder nc+ Seagate 1TB SRD00F1 - odzyskanie danych, pamięć zewnętrzna, dekoder nc+ Seagate 1TB SRD00F1 - odzyskanie danych, pamięć zewnętrzna, dekoder nc+

  0 4
 • #3 30 Wrz 2016 11:42
  tykwtyk
  Poziom 2  

  Ciężko mi to określić, ale nie słyszę nic niepokojącego. Standardowy dźwięk po podłączeniu - ok. 3-4 sekund słyszalny dźwięk 'zaskoczenia' dysku, który następnie ustaje.

  0
 • #5 30 Wrz 2016 13:04
  tykwtyk
  Poziom 2  

  Miałem nadzieję na zastosowanie mniej inwazyjnych rozwiązań. Niemniej jednak dziękuję za odpowiedź. Prawdopodobnie skłonię się właśnie ku temu rozwiązaniu, bo zbyt długo czekam na wsparcie uwzględniające działanie pokojowe.
  Poinformuję o efektach.

  0